Skocz do zawartości
nvu

[sprzedam] Portal edukacyjny od 2007r, dochody

Polecane posty

To normalna cena - nie wiem co oczekujecie, nikt nie sprzeda biznesu którego zyski cena sprzedaży - to klika miesięcy działalności. Zazwyczaj przyjmuje się rok do dwóch lat ew. zysków. Cena na normalnym poziomie.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowa polska mentalność. Tanio kupić i od razu ma przynosić dochód. Dla siebie wszystko od siebie jak najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowa polska mentalność. Tanio kupić i od razu ma przynosić dochód. Dla siebie wszystko od siebie jak najmniej.

 

Dlaczego twierdzisz, że jest to tylko polska mentalność ? Co w tym dziwnego, że ktoś chce jak najtaniej kupić. Jak kupujesz samochód to sprzedawca chce go sprzedać jak najdrożej a kupujący kupić jak najtaniej. Myślisz, że w Polsce to tylko tak działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po sporej przerwie na WHT :)

 

Jeżeli chodzi o cenę jak napisałem jest ona do negocjacji. Jeżeli chodzi o czynniki z czego wynika moja cena:

 

- Portal od 2007 ma stabilny ruch, praktycznie bez wahań oprócz 2009 filtra gdzie lekko spadł i od tej pory się trzyma, nie jest to strona bez treści jak filmy online czy gry online gdzie ruch jest wielką niepewną

- Na portalu jest blisko 1000 artykułów o bardzo zróżnicowej długości, sam ich koszt oscyluje w granicach 4-5 tysięcy. Dużo tekstów jest z nisz, których na ściądze nikt nie napisze bo nie ma tam takiej "publiki" np Andragogika.

- Domena ma dosyć silną pozycję, teksty po wrzuceniu wpadają na wysokie miejsca w google - co mogę udowodnić. Bez żadnego linkowania są w top10 i generująruch

- Portal ma naturalnych odbiorców nie tylko z google, nie mam panelu FB a co miesiąc 20-25 lików przybywa.

- Cena jak wspomniałem jest do negocjacji, za 15k minimum puszczę a to około 2-2.5 lata zwrotu nie zwiększając dochodu gdzie w cenie są teksty, wartościowa domena itp.. A żeby zwiększyć dochód nie trzeba się wcale sporo napracować bo jest teraz dużo alternatyw. Ja po prostu nie mam już na to czasu. Jak ktoś chce kupi, jak nie... może to sobie leżeć i dalej mi przynosić pasywke.

 

PS. Jak miałbym to sprzedać za 8k, to wolałbym poczekać sobie rok :) też tyle wpadnie :)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie można w tej sytuacji zagwarantować, że portal będzie miał taki sam ruch z Google itp, ponieważ wystarczy jedna aktualizacja i pozycje lecą i już po tych dochodach u ruchu, więc nie ma czegoś takiego, że za 2-2,5 roku zwróci się ta inwestycja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie można w tej sytuacji zagwarantować, że portal będzie miał taki sam ruch z Google itp, ponieważ wystarczy jedna aktualizacja i pozycje lecą i już po tych dochodach u ruchu, więc nie ma czegoś takiego, że za 2-2,5 roku zwróci się ta inwestycja :)

 

 

Witam, kupując salon samochodowy za 10mln, nie ma się gwarancji, że producent nie wypuści słabej serii modeli które nie będą się w ogóle sprzedawały. Kupując produkcję z kontraktami nie ma się gwarancji, że obecni klienci strategiczni pozostaną. Każdy wydatek niesie za sobą ryzyko.

Od 2007 roku, mimo 100000 aktualizacji google ruch pozostaje stabilny (posiadam statystyki google Anali od tego czasu)

 

Poza tym, zysk można zwiększyć i tą wiedzę też daję sprzedawcy oprócz dodawania artykułów są dodatkowe kanały monetyzacji jak wprowadzenie np płatnych ogłoszeń korepetycji, targetowane kampanie np szkół czy środków na poprawę nauki, reklamy klubów i dyskotek itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupując salon samochodowy za 10mln

 

Kiepskie porównanie, to co napisał @Rogaal jest bardzo prawdziwe. 1 update algo, konkurencja która zacznie sie mocno pozycjonować, albo konkurencja która wesoło zrobi Ci neg seo - usługa warta pare stówek i po Twoim biznesie, taka smutna prawda. Jak popatrzysz na angielskojezyczne strony (flippa) biznesy przeważnie są sprzedawane za równowartość 12 miesięcznych zysków, czasami za więcej jeżeli klienci na te strony w dużej mierze nie przychodzą z google i zysk ze strony rzeczywiście nie jest uzależniony od pozycji strony w google.

 

P.S.

Portal znajduję się też w BARDZO prestiżowym katalogu stron prowadzonym przez Google

 

DMOZ nie jest prowadzony przez google ;) Wypisując takie bajki na aukcji podważasz wiarygodność swoją jako sprzedawcy. DMOZ należy do AOL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×