Skocz do zawartości
lulu

Open Solution i Quick.cms oraz Quick.cart

Polecane posty

Panowie tak jak w temacie ? czy macie jakieś doświadczenia ?

właśnie dostałem ofertę na czymś takim... warto ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quick.cart pod sklep to średni pomysł, wygodny nie jest, brak wsparcia wielu niezbędnych dodatków (integracji). Zobacz ile rzeczy masz ucięte w darmowej wersji: http://opensolution.org/porownanie-systemow-quick.cart-vs-quick.cart.ext.html#features - oczywiście w każdym innym skrypcie dostaniesz to niemal w standardzie i bezpłatnie. Ponad 400 zł za "ulep" który można mieć bezpłatnie u konkurencji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego nie warto ??? co jest powodem tego ?

jest kilka stron zrobionych na tym systemie i są lepsze niż moja ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej,

 

Znam firmę, która robi naprawdę fajne wdrożenia tylko i wyłącznie na tych rozwiązaniach. Da się, natomiast fakt jest taki, że wiele rzeczy musisz napisać samodzielnie lub za nie zapłacić. Z drugiej strony jednak są to szybkie i mało obciążające serwery skrypty, zarządzam na co dzień serwerami które je hostują i w porównaniu z jakimiś Prestami itd nie ma w ogóle porównania...

 

Jeśli jesteś w stanie zapłacić żeby mieć stabilną i fajnie działającą platformę to jest to dobre rozwiązanie. Jeśli natomiast zakładasz, że zainstalujesz to i w 10 minut zrobisz super sklep (tak jak to zasadniczo można zrobić na preście czy magento) to niestety, ale tak to nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, tylko czy ja dam radę samemu wprowadzać zmiany na stronie ?? zdjęcia, treści, aktualności ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quick.Cart.Ext kosztuje 899 zł, Quick.Cms.Ext v6.2 kosztuje 449 zł (rozszerzona 599 zł) - za tą cenę nadal nie otrzymujemy wielu przydatnych integracji. Brak wsparcia dla kurierów zewnętrznych (nikt nie robi po to modułów), brak wsparcia dla pewnych nowych produktów do analizy, remarketingu, allegro. Oczywiście trzeba zapłacić sporo za dobrą skórkę bo te promowane przez platformę to śmiech: http://opensolution.org/download/quick.cart-i-quick-cart-ext-skorki.html - witamy w 2000 roku. Może i jest szybki ale to odseparowanie modułów jest fatalne: http://opensolution.org/download/quick.cart-i-quick-cart-ext-dodatki.html

Licząc tak "na oko" gdybyś chciał oba te moduły + szablony i jakieś podstawowe modyfikacje aby prowadzić na tym sklep i jakiś portal (CMS) to skończysz na kilku tysiącach + hosting.

 

Wystarczy porównać to z gotowymi platformami (jest ich sporo - google) np. http://www.ebexo.pl/, 99 zł miesięcznie (z hostingiem, pomocą techniczną i pełnym zarządzaniem - wprowadzasz produkty i sprzedajesz, integracje również do księgowości online.), wsparcie dla narzędzi, integracji. Za około 1000 zł można zamówić u nich profesjonalny szablon RWD który spełnia dzisiejsze standardy, oczywiście ich domyślne (darmowe) są również świetne.

 

NIe wiem czy chcesz sklep + jakiś portal (no bo po co ci ten CMS) i co chcesz dokładnie zrobić ale lepiej wszystko sobie przelicz. Dziś jest tyle bezpłatnych skryptów oraz rozwiązań abonamentowych że czasami indywidualne wdrożenie traci sens. Chyba że jesteś rzeczywiście developerem i nie szkoda ci tracić czasu, pieniędzy na budowanie tego co od dawna dostępne jest rynku.

 

Po twoich wpisach widzę że nie masz pojęcia zbyt o programowaniu dlatego odpuść, naprawdę nie warto :) - masz gotowe platformy i sam postawisz biznes bez tracenia pieniędzy na przeróbki "ulepu".

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mądrze napisałeś. Ogólnie mam kila stron, ale wszystkie wymagają zmiany.

Ta o której piszę, to ma być strona bez sklepu, ale jestem w tym całkiem zielony.... po co mi CMS nie wiem,....

chcę mieć tylko dobrze zrobione, i możliwość edycji tej strony samemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem skoro to nie sklep eh to wymysły typu Quick.cms to zdecydowanie fatalny pomysł.

 

CMS jest ci potrzebny jeżeli chcesz sam wprowadzać zmiany - chcesz, jakiś musisz wybrać.

 

Quick.cms jako wybór pod prostą stronę z aktualnościami to strata pieniędzy i czasu. Raczej nikt kto ma pojęcie nie poleci ci tego CMS do np. jakieś prostej strony z aktualnościami, galerią itp. Na rynku mamy mnóstwo CMS na dobrych frameworkach (to taki jakby szkielet), pisanych przyszłościowo.

 

Napisz na pw lub tutaj co to za strony - dobierzemy coś odpowiedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko ja znaleźć kogoś konkretnego.... ???

już miałem firmę, która robiła cuda i jestem teraz w dupie :)


muszę kupić już teraz hosting, też nie wiem jaki.... bo się na tym nie znam, a każdy poleca co innego.... i jak to ogranąć ???

100 użytkownik i każdy poleca inną firmę..... zależy mi by strona szybko chodziła... .wysokie noty google.....


może trochę jeszcze wyjaśnię temat.

To ma być nie wiem czy nazwać to sklepem, strona - wypożyczalnia samochodów, gdzie będzie możliwość zaznaczenia pojazdu i zrobienia

przelewu przedpłaty przez payu, więc nie będzie łączenia produktów itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko ja znaleźć kogoś konkretnego.... ???

już miałem firmę, która robiła cuda i jestem teraz w dupie :)

muszę kupić już teraz hosting, też nie wiem jaki.... bo się na tym nie znam, a każdy poleca co innego.... i jak to ogranąć ???

100 użytkownik i każdy poleca inną firmę..... zależy mi by strona szybko chodziła... .wysokie noty google.....

może trochę jeszcze wyjaśnię temat.

To ma być nie wiem czy nazwać to sklepem, strona - wypożyczalnia samochodów, gdzie będzie możliwość zaznaczenia pojazdu i zrobienia

przelewu przedpłaty przez payu, więc nie będzie łączenia produktów itd...

 

 

na pewno znajdzie się tu ktoś, kto wykona takie zlecenie lepiej niż tacy na których już trafiłeś.

Pytanie najważniejsze: Jakim budżetem dysponujesz?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzień za dniem leci i już zminiłem plany. Nie będzie systemu płatności.

Czysta strona informacyjna, oczywiście z moją możliwością edycji, zmiana cen, zdjęć itd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzień za dniem leci i już zminiłem plany. Nie będzie systemu płatności.

Czysta strona informacyjna, oczywiście z moją możliwością edycji, zmiana cen, zdjęć itd.....

Czyli zwykła strona wizytówka. Takie coś wygenerujesz kreatorem lub jakieś WordPressem czy Joomla w kilka godzin sam. Za kwotę 500-1000zł pewnie ktoś zrobić Ci profesjonalny szablon i wdroży pod któryś z wcześniej wymienione systemy z pełną konfiguracją. Za wyższe kwoty dostaniesz już własny CMS, PMS (jeśli chodzi o zarządzanie pojazdami, rozliczanie, rachunki, płatności itp). Na niższe kwoty nie powinieneś się godzić. Jak chcesz mogę Ci podesłać kontakt do kilku osób które wiem, że nie robią kaszany. Sam aktualnie nie biorę takich zleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×