Skocz do zawartości
outmc

Samochód rodzinny

Polecane posty

Gość patrys

@is_wm: może jestem nie obiektywny, bo kupiłem ostatnio japońskie auto, ale to fajne konstrukcje które faktycznie są podobno mniej awaryjne + nie robią aż tyle KM.

 

to chyba raczej dobrze dla diesla, jak miał długie trasy.

 

źle zrozumiałeś, to oczywiście świetny wybór tylko gorzej gdy ktoś mu napieprzy kosmicznego przebiegu, a znam przypadki osób które przed ASO/prrzeglądem cofają licznik tak by zapisał się niski stan, stąd mamy super pewniaki z małym przebiegiem z polskiego salonu.

 

ps. znam firmę której Superb skręcił ponad 100k w rok... kiepsko wygląda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ASO to oczywiście inna bajka, nie wiem jak bardzo trzeba być ograniczonym, żeby korzystać z ich usług :)

 

Tak samo na kręcenie liczników wiele poradzić się nie da, oszust to oszust, ale auta z Polski ciut łatwiej jest kontrolować.

 

Toyota czy honda to fajne auta, ale trzeba się liczyć z tym, że za tę samą cenę kupi się auto 4-6 lat starsze. No i chociaż mało awaryjne, to jednak jak się już coś zepsuje, to można popłynąć na wiele tysięcy ze względu na dostępność i cenę części.

 

do pracy mam ok 6 km , z tego 4 km jade autostradą :)

 

Z tego powodu diesel byłby dobrym rozwiązaniem, bo najgorzej jak ktoś dojeżdża do pracy 1-2km po mieście... i potem się widzi takie diesle 5 letnie z przebiegiem 60 000km co mają zarąbane DPFy, turbiny, egr itd, a zamiast oleju jest majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ASO to oczywiście inna bajka, nie wiem jak bardzo trzeba być ograniczonym, żeby korzystać z ich usług :)

 

Tak samo na kręcenie liczników wiele poradzić się nie da, oszust to oszust, ale auta z Polski ciut łatwiej jest kontrolować.

 

Toyota czy honda to fajne auta, ale trzeba się liczyć z tym, że za tę samą cenę kupi się auto 4-6 lat starsze. No i chociaż mało awaryjne, to jednak jak się już coś zepsuje, to można popłynąć na wiele tysięcy ze względu na dostępność i cenę części.

 

 

Z tego powodu diesel byłby dobrym rozwiązaniem, bo najgorzej jak ktoś dojeżdża do pracy 1-2km po mieście... i potem się widzi takie diesle 5 letnie z przebiegiem 60 000km co mają zarąbane DPFy, turbiny, egr itd, a zamiast oleju jest majonez.

Z tymi częściami to pojechałeś. Ostatnio mój tata wymieniał jedna rurkę w skodzie, w ASO trzeba było czekać dwa tygodnie. :) Ogólnie jest tyle zamienników, sklepow że nawet oryginalne bez problemu da się kupić.

Dziesiecioletniego diesla poniżej 200 000km sie nie kupi... Benzynę ciężko będzie kupić. I mówię o realnym przebiegu a nie z Niemiec do polski -200k km

Edytowano przez Viperoo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie kupuje się nic z grupy VW bez gwarancji fabrycznej, a do tego Dieslu;)

No chyba, że ktoś lubi skarbonkę rozbijać i naprawiać to ustrojstwo.

Druga sprawa, że Skoda która jest kupowana głównie po to by albo zapieprzać w firmach, albo bo ktoś ma daleko do pracy to raczej kiepski wybór na pewne auto.

 

ps. wiem co mówię przerobiłem Audi 2.0 tdi z dsg którym potrzebowałem zrobić trochę kilometrów ;) + mam trochę znajomych co włożyli w serwis Audi ;)

ps2. fakt to są fajne auta, bo takie 2.0 tdi mało pali, a ładnie się zrywa, czy 3.0tdi, no ale jak się zacznie sypać to na plus nie wyjdzie...

 

 

Akurat 1.9 tdi w vw są dobrymi silnikami. To 2.0 padają jak muchy. Doczytaj po forach o silnikach przed zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, czekał na rurkę 2 tygodnie. Faktycznie, to zmienia całe moje zdanie oparte o 10 lat doświadczenia o cenach i dostępności części VW :D A tak na poważnie, to przecież wiadomo że dane ASO nie ma każdej śrubeczki i podkładki do każdego auta na magazynie, przecież to nie fabryka. Tyle, że np. świecę żarową do diesla vw kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym za 20 zł, a np. do forestera musisz zapłacić 200 zł i czekać min. tydzień jak nie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

ASO to nie kwestia ograniczenia, a gwarancji czy umów leasingowych, bo podobno gwarancji się już nie traci poza aso.

A ja tu pisałem o nowych samochodach które są kombinowane z przebiegami.

 

Nie wiem jak z dostępnością części, bo mam auto na gwarancji, ale Audi które naprawiałem pożarło spore pieniądze: przeguby/półosie ( w zamienniku gówno z reguły + wielu nie ma i przegub kosztuje ok tysiaka i trzeba oddać stary, a półoś już nie pamiętam ceny ), EGR ( podobnie jak przegub ), wtryski ( te można regenerować i wychodzi to taniej, a żywotność loteria, nowe bodajże 2,5k sztuka + stary do zwrotu ). Elektronika to już druga rzecz, takiego czujnika położenia wałka rozrządu nie kupisz poza ASO a kosztuje ok 300 zł..

 

Akurat 1.9 tdi w vw są dobrymi silnikami. To 2.0 padają jak muchy. Doczytaj po forach o silnikach przed zakupem.

 

Tylko chyba piszesz o tych 1.9 na pompie wtryskowej ;)

2.0 TDI z pompowtryskami Boscha czy 2.0 Common rail są naprawdę spoko.

W tych pierwszych jedynie wada fabryczna z głowica, ale to loteria i kwestia jak jest użytkowane auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu zaczyna się o dieslach od vag bo ktoś gdzieś czytał, słyszał miał.

Mam 2.0 bezproblemowy, były do niczego pewne silniki 1,9 i 2,0 ale mówcie o konkretnych oznaczeniach silników a nie że cała gama do niczego. A nawet jak był jakiś co się z nim coś dało to występował w danych latach i potem go poprawili/ zamienili.

Np. poruszone tutaj głowice, obsiadały, pękały ale to dawno wyeliminowane jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam skodę i trzymaj się tego,z ręką na sercu polecam !

Ja mam czarny samochód, też go polecam.

 

Kiedy Wy z tego SEO badziewia nauczycie się spamować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×