Skocz do zawartości
Mezir

Problem z internetem strasznie długo szuka(?) pingu

Polecane posty

Witajcie, od kilku dni mam taki problem, że w pewnym momencie zaczyna mi wolno działać internet, trwa to różnie kilkanaście minut nawet do godziny czasu.

Nie mam pojęcia co może być nie tak, pingi do różnych serwisów mam ok (możliwe że pingi nie mają nic do tego, nie wiem, nie znam się).

Zamiast bardziej szczegółowo opisywać co się dzieje nagrałem filmik, by Wam to zobrazować.

 

 

P.S. Mam internet "radiowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To operator lokalny - skontaktuj się z nim bezpośrednio. Jeżeli coś robił przy stacjach przekaźnikowych (jakieś prace modernizacyjne) a zrobił to nieumiejętnie to musi to poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyrabia się której urządzenie po drodze w sieci operatora.

Sprawdź tracert/traceroute, winmtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wpiętych urządzeń w router? Kiedyś miałem podobny objaw przy więcej niż 3 aktywnych urządzeniach korzystających z internetu. Obecnie po zmianie routera przy 8 wpiętych urządzeniach nie ma problemu ze skokami pingu, czy "lagiem" internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie DNS 8.8.8.8 i sprawdź.

Moze DNS im pada.

 

Ustawiłem, zobaczę czy będzie normalnie działał.

 

edit:

Nic nie dało, nadal problem występuje.

 

A na innym kompie sprawdzałeś?

Tak, na wszystkich ten sam problem.

 

Ile masz wpiętych urządzeń w router? Kiedyś miałem podobny objaw przy więcej niż 3 aktywnych urządzeniach korzystających z internetu. Obecnie po zmianie routera przy 8 wpiętych urządzeniach nie ma problemu ze skokami pingu, czy "lagiem" internetu.

3 komputery, czasami dołącza się telefon. Problem występuje od ok. 2 tygodni, a wcześniej tyle samo urządzeń korzystało.

Edytowano przez Mezir (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (bardziej zeszły rok niż obecny) mieliśmy podobny przypadek. Z tym, że prędkości były ok, a speedtest pokazywał ping w okolicach 500ms. W tym czasie pingi puszczane w konsoli (1300b) leciały z poprawnymi czasami. Po jakimś czasie u klienta samo przeszło :) Może problem jest we flashu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×