Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość adrjannn

VPS w OVH czy SLDC.EU?

Polecane posty

Gość adrjannn

Witam, zastanawiam się nad zakupem najtańszego serwera VPS. Moją uwagę przykuło OVH oraz SLDC.EU (cenowo bardzo podobne). Co sądzicie o tych firmach? A może polecacie jeszcze inne? MINTSHOST oraz ArubaCloud odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej, sprawdź ofertę webh.pl, jeśli jesteś uczniem albo studentem z tego co wiem przysługuje Ci 51% zniżki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakich celów. Mam vpsy w sldc.eu. W sumie ze względu na cenę (płatność z góry za rok). Nie mam tam nic, co by było tak ważne by uptime musiał wynosić 100%. Mają tam pady i często podchodzą do wielu rzeczy na odwal się. Antyddos czasem działa czasem nie, support chyba częściej jest na kawie niż przy komputerach ale jak jest to pomoże. Można liczyć na lakoniczne odpowiedzi. Jak chcesz się pobawić, przetestować coś to zda egzamin, ale jak chcesz uruchomić coś większego - nigdy w życiu.

 

W vpsy w ovh też mam. Chodzą tam usługi o wysokim priorytecie. Chyba w ciągu roku 2 wirtualki miały przestój max godzinkę, podejrzewam że ktoś przeciążył mamusie. No i takie ogólne problemy przejściowe z łączami, pingami, ale raczej standard jak u wszystkich, możesz poczytać o ich potężnej infrastrukturze ovh :-)

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z OVH od bardzo długiego czasu. Przeskoczyłem przez ich niemalże wszystkie gamy usług - Kimsufi, SoYouStart, VPS HDD (mam go dalej) VPS SSD, VPS Cloud (+ Windows). Wszystko to, co musi mieć uptime 99%+ trzymałbym tylko i wyłącznie tam. W połączeniu z supportem via telefon (nawet z Francją) to jestem w stanie polecić ich usługi. Jest to jedna z niewielu firm, którą mógłbym polecić każdemu w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrjannn

Potrzebuję trzymać stronę, która ma dziennie kilkanaście tysięcy odwiedzin, więc liczy się czas wczytywania strony. OVH wydaje mi się najlepszym wyjściem.

 

PS: Którą lokalizację serwera w OVH polecacie? W Strasburgu czy Gravelines? Oczywiście użytkownicy mojej strony mieszkają w Polsce :) Według tej strony: różnica nie jest znacząca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie jest znacząca bo to dalej Francja i różnica w pingu jest na poziomie 6-7 ms. Oczywiście SBG "bliżej", ale nie sugerowałbym się lokalizacją, a dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnic nie odczujesz. Liczy się nie tylko dostępność, którą zauważył Archi, ale również to czy dany serwer wytrzyma takie obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrjannn

Skoro współdzielony hosting wytrzymuje, to dlaczego VPS miałby nie wytrzymać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa. Wystarczy skok zainteresowania i będzie potrzebne rozrzucenie obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×