Skocz do zawartości
stasiekrs

Praca w grupie webdeveloperka

Polecane posty

Witam,

w jaki sposób można wykorzystać Git do pracy z php, czy jedynym normalnym rozwiązaniem jest uruchomianie serwera lokalnego ze zdalną bazą danych? Poszukuję rozwiązania dla webdesigner -ów, by mogli pracować razem i oddzielnie a dodatkowo przydała by się kontrola wersji i kto co zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

W firmie, której robie wykorzystujemy na każdym komputerze lokalne środowisko, każdy ma własną bazę danych lokalnie i tylko commitujemy dane. To najprostsze rozwiązanie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystuje Bitbucketta. Przy jakiejś większej aktualizacji plików nad którymi pracuje przerzucam je na bucketta z opisem zmian.

 

Tak jak powiedziałeś, możesz również postawić własny serwer i na nim działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@l3szcz, projekty aktywne to jest koło 20, więc tworzenie baz danych może być trochę nie optymalne, bo pomysł jest by 'git clone' i od razu jazda.

@Rolej serwer mamy więc własne repo będzie tworzone, komunikacja poprzez ssh, tylko jak wspomniałem wcześniej, bazy danych będą musiały być na remote serwerze, bo pracujemy głównie na joomla, wordpress, presta. Commit -y też myślałem by wykonywać co jakiś czas lub co wykonany duży task.


Kilka razy zdarzyło się, że ktoś zarzekał się że to zrobił a wystarczyło, aby ktoś wszedł do pliku po nim nic nie zmodyfikował lub poprawił coś małego ale nie zapisał, inna osoba zapisała dużą zmianę, a inna osoba z małą zmianą zapisała po niej to już utracimy dane bezpowrotnie. Temu czas znaleźć rozwiązanie bo firma się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

W Gitcie są konflikty, więc jak są - zawsze wiadomo gdzie kod się nie zgadza i trzeba je poprawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@l3szcz konflikty da się rozwiązać gorzej jak część pracy znika i trzeba robić od nowa, a jak wiadomo czas to pieniądz i mniejsze nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@samu z bazy korzystamy mało, głównie zajmujemy się stylowaniem cms -ów, w bazie powstaje kilka rekordów, jako dodawane artykuły. Teraz jedyny mój problem to obsługa ssh poprzez klucze rsa. Trochę mnie to przerasta, a jest to niestety mój task w pracy.

Dobrze słyszeć, że jednak trochę dobrze to rozplanowałem, teraz jeszcze nauczyć dev -ów git -a i finito.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@l3szcz konflikty da się rozwiązać gorzej jak część pracy znika i trzeba robić od nowa, a jak wiadomo czas to pieniądz i mniejsze nerwy.

No ale właśnie po to jest git żeby mieć całą historię zmian.

 

Bitbucket/gitlab jest darmowy i ma prywatne repo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Teraz jedyny mój problem to obsługa ssh poprzez klucze rsa.

Tworzysz na systemie jedno konto np. developer, w jego katalogu domowym w katalogu .ssh tworzysz plik authorized_keys/authorized_keys2 (sprawdź w konfiguracji ssh) i "wpychasz " do niego klucze wszystkich tych, którzy maja mieć tam dostęp. Każdy klucz to jedna linia w tym pliku! Jedno konto w systemie a loguje się do niego X osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×