Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek Miklewicz

Prośba o pomoc w konfiguracji node pod 2 VPSy

Polecane posty

Witajcie

 

Mam taki problem, że kupiłem dedyka z oferty SoYouStart i potrzebuję go podzielić na 2 serwery VPS z kolegą, jeden to taki mniejszy tj. 100 GB miejsca, 4 GB RAM i 1 rdzeń CPU, drugi natomiast ma obejmować resztę. Zakupiliśmy panel virtualizor z licencją na 2 VPSy, postawiłem go w oparciu o OpenVZ i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że transfery podczas kopiowania plików w obrębie VPSa są dość niskie, tzn. np. gdy zaczynam kopiować 1 duży plik powiedzmy z /home/user1/plik.tar.gz do /home/user2/plik.tar.gz o wielkości powiedzmy 10 GB to transfer początkowo jest spory tj. w okolicach 200 - 250 MB/s i stopniowo spada tak, że przy końcu pliku wynosi 30 - 40 MB/s, czy ktoś może wie co jest tego przyczyną? Zakładam, że coś z ustawieniami UBC settings jest nie tak ale nie bardzo wiem jakie wartości powinny być optymalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Sprawdź jakie masz dyski i z jakim interfejsem i zerknij w specyfikację tego interfejsu ile jest w stanie przepchnąć. SATA 7200rpm to okolice 50MiB/s.

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku, nie warto korzystać z OpenVZ. Proxmox robi robotę, ewentualnie ESXi :)

 

Mariaczi, z jakimi dyskami talerzowymi na SATA miałeś do czynienia? Wszystkie, których używałem, miały transfery 80-140 MB/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

To co podałem to średnia dla WD BLACK. Transfer będzie również zależny czy przewalasz dane między różnymi dyskami czy na tym samym dysku miedzy katalogami tylko jak również i od tego jaki masz rozkład zapis/odczyt w danym momencie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale taki transfer zdaje się że zależy też od kontrolera i konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×