Skocz do zawartości
Desavil

DirectAdmin - Backup

Polecane posty

Witam.

Chcę napisać własny skrypt do wykonywania kopii użytkowników DirectAdmin, ponieważ domyślne rozwiązanie średnio mi odpowiada (pakowanie do archiwum) i daje mało możliwości, np. nie uzyskam tym sposobem kopii przyrostowej, na której mi zależy. Ponadto (wiem, że można to wykluczyć z kopii, ale jednak..) DirectAdmin używa do backupu baz danych standardowego mysqldump, które średnio się sprawdza szczególnie dla baz MyISAM, co może powodować niedostępność serwisu, którego baza działa na tym silniku, dlatego wolałbym użyć xtrabackup.

 

W tym celu, aby niczego nie pominąć chciałbym poznać wszystkie ścieżki/pliki z jakich DirectAdmin pobiera dane do kopii zapasowej. Oczywiście nie jest to samo /home/uzytkownik oraz baza danych, ale z tego co widzę dochodzi tam tez wiele różnych, innych plików (czasem nawet tworzonych osobno podczas kopii). Przeszukałem zawartość wielu skryptów, które są instalowane wraz z DA, ale nie znalazłem takiego odpowiedzialnego za backup, pewnie jest to już w samym DA wbudowane. Dokumentacja również nie ułatwia sprawy (nie ma tam takich szczegółów).

 

Może ktoś z Was robił coś podobnego?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mnie boli standardowy backup directadmina, pakuje w tar i później jeszcze gzip - trwa to baaaaaaardzo długo i mocno obciąża i/o,

pozostaje chyba tylko rsync...

 

a najważniejsze pliki masz w:

- /home/*

- /usr/local/directadmin/*

- /usr/local/mysql/*

- /usr/local/php*/*

- /usr/local/suphp/*

- /usr/local/etc/*

- /etc/* (głównie httpd i exim)

 

+ zrzut baz danych

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gzipowanie można wyłączyć. Pigz też potrafi mocno skrócić czas backupowania.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×