Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Czy Office nie lubi Windows7?

Polecane posty

Gość Pokuć

Witajcie,

 

Mam dość nietypowy problem z instalacją MS Office 365 (2016) na Windowsie 7 PRO. Do niedawna działałem na W10 ale zdecydowałem się przejść na stałe na W7 z przyczyn które jednych przekonają bardziej, innych może niekoniecznie.

 

Postawiłem na dysku systemowym (SSD) czystą instalację, zacząłem instalować po kolei sterowniki od płyty głównej, karty graficznej, antywirus (AVG ZEN) i tak dalej. Kolejnym na liście programów do instalacji był MS Office 365 (2016). Instalacja przebiegała prawidłowo do momentu gdy postęp na pasku wynosił 90%. Potem już dalej nie chciał ruszyć pomimo dłuższego czekania. Anulowanie instalacji i reset komputera dały tylko tyle że instalator chciał wznowić pracę co w przypadku potwierdzenia powodowało połowiczne działanie pakietu - można korzystać i edytować ale nie można zalogować się do konta Microsoft. Odinstalować tego normalnie też nie można tylko przez programy do dokładniejszego usuwania programów i plików po nich.

 

Instalacja Office 2013 po wcześniejszym usunięciu siłowym Office 365 też blokowała się tyle że na około 80%. Reset komputera powodował takie same rezultaty jak powyżej czyli połowiczne działanie pakietu.

 

Jestem już po drugim formacie systemu i rozważam opcję zaniesienia komputera do jakiegoś serwisu czy informatyka który postawi w pełni działający system wraz z kilkunastoma programami.

 

Początkowo podejrzewałem antywirusa - AVG ZEN - ale nawet na "gołym" systemie jedynie ze sterownikami od karty sieciowej objawy są takie same.

 

Na W10 (czysta instalacja z .ISO) takich objawów nie miałem, wszystko instalowało się poprawnie ale wolałbym jednak pozostać na W7.

 

System mam postawiony na osobnym dysku to jest Samsung SSD 850 PRO 128GB. Wszystkie pliki i partycje są na osobnym zwykłym dysku twardym (dlaczego musiałem "importować" partycje? - HDD jako dysk dynamiczny. Po pierwszym formacie i postawieniu W7 widział drugi dysk bez problemów od razu).

 

W internecie znalazłem porady sugerujące odłączenie bufora drukarki - obecnie nie mam zainstalowanej drukarki, problem dotyczył dwóch modeli z serii HP (posiadam Canona).

 

Zarówno W7 jak i obie wersje Office są w pełni legalne. Przyjmuję nawet najbardziej kosmiczne porady byleby to w końcu zaczęło działać bez problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Miałeś dostęp do sieci internet? Te officy lubią się pobierać czasem długo czasem szybko. W jednym biurze office instalował się 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak, pełen dostęp do internetu. Czasami te 238/19 idzie wyciągnąć więc prędkość jeżeli chodzi o moje łącze jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w czasie tego "zawieszenia" jeden z rdzeni procesora jest zajęty w 100%? Jeśli tak, to przez jaki proces?

 

Miałem już tak kilkakrotnie przy upgradzie Win7->Win10 że instalacja "zawiesza" się przy pobieraniu aktualizacji. A właściwie to nie zawiesza się tylko trwa to baaaaaaardzo długo - w jednym przypadku ponad 6 godzin. Podejrzewam, że ten Office też pobiera aktualizacje przy instalacji, więc ja tu widzę dwa rozwiązania:

1. poczekać... ;) zostawić na noc i niech się pobiera/instaluje

2. wyłączyć Windows Update w Usługach - to mi zawsze przyspiesza upgrade do Win10

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tyle tylko że ja nie aktualizuję W7 do W10. Instaluję W7 jako W7, kupiony normalnie w sklepie. Office instalowany z pliku znajdującego się na drugim dysku, ale to chyba nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale te nowe officy wszystko zasysają z sieci. To jest tylko wersja "netinstall" że tak powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na trzech rdzeniach ciągłe skoki od 0 do 100% wykorzystania, użycie CPU stałe 25% ze skokami do 50%. Zużycie pamięci RAM na stałym poziomie ~4,45 GB z drobnymi odchyleniami o kilka megabajtów. Wygląda na to że instalator cały czas coś mieli a sam proces nie uległ zawieszeniu. OCB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A zobacz czy strony microsoftu ci się normalnie wczytują. Kiedyś miałem jakiś syf co blokował strony microsoftu i antywirusów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wlazło, jednak trzeba było czekać ileś tam godzin żeby się to wszystko pobrało, zainstalowało i przetworzyło.

 

Dziwne mamy czasy, żeby instalacja pakietu Office na normalnym sprzęcie zajmowała tyle czasu co instalka i konfiguracja starego dobrego W98 SE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×