Skocz do zawartości
Gość Kamikadze

Proxmox HA

Polecane posty

W xenie jest coś takiego jak XEN-HA - ale w tej enterprise wersji. Można sobie ewentualnie coś samemu napisać...

 

Obstawiam, że w proxmoxie też to będzie działać, jeśli on ma coś jak odpowiednik xenowego Storage repository.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HA w Proxmoxie działa dopiero jak jest qourum, czyli conajmniej 3 node'y obliczeniowe + storage wspóldzielony. Wtedy pad serwera z vm-kami powoduje usunięcie node'a z klastra i uruchomienie wirtualek na innych maszynach. Politykę uruchamiania można skonfigurować, można też wyłaczyć z HA poszczególne wirtualki.

 

Działa to w pełni automatycznie dlatego pad powoduje downtime wymagany do zabootowania systemu. Reakcja administratora jest potrzebna dopiero przy dopinaniu naprawionego node'a do klastra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×