Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
outmc

Usunięcie moich danych z baz klientów

Polecane posty

Witam

Sprawa wygląda w ten sposób że :

Kiedyś byłem klientem różnych banków i instytucji finansowych, chciałbym aby te instytucje zaprzestały do mnie wysyłać listy i smsy. Oczywiście wszelkie pożyczki zostały uregulowane, chodzi mi o zwykłe "promocje" itp

Np. Skok Jaworzno wysyła do mnie smsy i listy
inCredit.pl wysyła non stop smsy i pożyczkach
i kilka innych firm .

Czy jest jakiś wzór pisma które moge wysłać drogą elektroniczną / tradycyjną by zaprzestali przetwarzać moje dane , skasowali mnie z bazy itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie widać, że wstawiłeś to gdzieś jeszcze (tło pod napisami) ;)

Ja bym napisał po prostu własnymi słowami co i jak, ale czy by zadziałało - nie wiem, bo nigdy nie miałem takiej potrzeby.

 

Bardziej ciekawi mnie co można zrobić gdy coś takiego zostanie zignorowane. Kiedyś wysyłałem maila do adminów jednego z for internetowych, bo założyłem tam konto tylko na chwilę i później zaczął się konkretny spam na moją skrzynkę. Do dziś nie wiem czy ten e-mail gdzieś nie wyciekł/nie został sprzedany, bo dostaję SPAM. Oczywiście po napisaniu do nich nadal nic się nie zmieniło. Ciekaw jestem czy można jakoś prawnie to załatwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem skopiowałem z innego forum temat ;)

 

bardzej mi chodzi o powołanie się na jakieś przepisy prawa bo wkurzają mnie telefony i smsy z firm z którymi już dawno nie współpracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ustawy są aktualne ale masz
Na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) art. 32 ust. 1 pkt 6 żądam stałego wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia moich danych osobowych.
Na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) art. 32 ust. 1 pkt 8 wnoszę sprzeciw wobec przetwarzania moich danych osobowych w celach marketingowych (w tym marketingu własnego) oraz wobec przekazywania tych danych innemu administratorowi danych.

Na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) art. 33 proszę o pisemną informację dotyczącą danych o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1-5a:
- źródła pochodzenia moich danych w Państwa bazie
- od kiedy moje dane są przetwarzane
- pełnej zawartości zbioru danych mnie dotyczących
- w jakim zakresie oraz komu zostały udostępnione

Pisemne informacje mają być przekazane na adres pocztowy w terminie przewidzianym w ustawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×