Skocz do zawartości
cyr

Czy Jest Możliwe...

Polecane posty

...przejęcie kogoś domeny.Chodzi mi o to, iż konkurent w mojej branży ma łatwiejszą do zapamiętania nazwę domeny.I zauważyłem, iż od około roku niebyło tam nic robione.Pełno błędów itp. ogólnie mówiąć totalny chaos.Także jest możliwosc przejęcia tej domeny?? adres to www.asmonaco.pl

 

Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...przejęcie kogoś domeny.Chodzi mi o to, iż konkurent w mojej branży ma łatwiejszą do zapamiętania nazwę domeny.I zauważyłem, iż od około roku niebyło tam nic robione.Pełno błędów itp. ogólnie mówiąć totalny chaos.Także jest możliwosc przejęcia tej domeny?? adres to www.asmonaco.pl

 

Prosze o pomoc :)

Nie ma takiej mozliwosci (albo prawie nie ma). Klient musialby ja nieoplacic albo masz prawa do AS Monaco na terenie .pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny to nie aliasy, ktore jak sie 'marnuja' to mozna napisac do admina i przejac :) Domena jest wlasnoscia kogos tam, o ile wciaz bedzie oplacana przez ta osobe, to nie ma podstaw (chyba ze TM) aby mu ja odebrac. Jednak tak jak napisali poprzednicy - skoro wygląda na to że zapomniał o tej stronie, to cierpliwie poczekaj aż się przedatuje... i cyk :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za wypowiedzi :)

 

@doopy- po jakim okresie czasu ta domena że tak powiem znowu bedzie bez właściciela?Czyli dobrze rozumie że koleś za server zapłacił z góry na jakiś czas i tak poprostu porzucił... :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@doopy- po jakim okresie czasu ta domena że tak powiem znowu bedzie bez właściciela?Czyli dobrze rozumie że koleś za server zapłacił z góry na jakiś czas i tak poprostu porzucił...

 

Niestety nie jestem Ci w stanie powiedziec kiedy ta domena sie zwolni, jednak skoro wlasicicel zapomnial o tym/zrezygnowal z prowadzenia, to na spokojnie co jakis czas sprawdzaj u jakiegos rejestratora czy juz mozesz ja przejac :) Albo skontaktuj sie z aktualnym wlascicielem i zaproponuj odkupienie - ale wtedy moze zaczac wyskakiwac z roznymi cenami.. Jest jeszcze mniej przyjemna opcja, zze domena ta zostala wykupiona wlasnie w tym celu - zeby ktos sie zainteresowal odkupieniem :) Ale to wie tylko jej wlasciciel. Co do hostingu - pewnie tak, chyba ze tak jak mowie - nie tyle zapomnial/zrezygnowal co widzi w tym wszystkim jakis sens i dlatego w ten sposob postepuje :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie za wypowiedzi :)

 

@doopy- po jakim okresie czasu ta domena że tak powiem znowu bedzie bez właściciela?Czyli dobrze rozumie że koleś za server zapłacił z góry na jakiś czas i tak poprostu porzucił... :):)

 

Ta domena została zarejestrowana 2005.11.04 jest więc duża szansa ze będziesz mógł ja normalnie kupić mniej więcej po 9-18 listopadzie tego roku :)

 

To na ile czasu ma wykupiony serwer nie ma najmniejszego znaczenia, domena jest odrębna sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze z *.com netami i reszta ten czas po expiracji domeny jest 40-45 dni a z pl ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze z *.com netami i reszta ten czas po expiracji domeny jest 40-45 dni a z pl ile ?

30 dni od ostatniego dnia ważności domeny - standardowo. No chyba że firma, w której domena została wykupiona np. kasuje domeny wcześniej, ale chyba AZ trzyma się terminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest jeszcze temat "opcji na domenę" czyli zarezerwowania sobie prawa do niej, gdy obecny właściciel zrezygnuje. Pozostawiam do samodzielnej oceny opłacalność tegoż w rzeczonej domenie.

 

Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×