Skocz do zawartości
ympans

Directadmin I Pierwsza Domena

Polecane posty

Witam zrobiłem tak jak na

http://directadmin.com/newinstall.html, lecz nie bardzo chodzi... jakie kroki trzeba poczynić, aby dodać domenę do serwera. Nadmienie ze mam direct admina i serwer w exportal.pl... kiedy podaje ns1.perski.pl i ns2.perski.pl w domenie perski.pl to nie chodzi nie wiem jak to zrobic.. host serwera to server.perski.pl jest to moj pierwszy serwer w życiu i do tego pod własne potrzeby.. Prosze nie pisać postów w stylu kolejny gimnazjalny hosting... OK?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wszystko dało radę zrobic z poziomu DA w końcu od tego jest... :) Skonfigurowałem hosty w panelu mojej domeny i teraz jest pytanie czy z aktualizacją tych hostów trzeba czekać tak długo jak z normalną delegacją domeny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://directadmin.com/newinstall.html

2. Create the nameservers.

 

Switch to your Reseller panel (near top right of screen) and click the Name Servers icon. If there happen to be any nameservers currently listed, delete them first by placing checkmarks next to them and clicking the "Delete Nameservers" button.

 

Place checkmarks next to any two IP addresses and then click the "Create Nameservers for" button, selecting the domain you want the nameservers for.

 

Czyli zgodnie z tym, co jest napisane pod wklejonym adresem nie potrzebuje zadnych innych programow poza Direct Adminem, zeby stworzyc serwery DNS?

Ktos moglby sie wypowiedziec, kto uzywa Direct Admina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam, potrzebujesz named'a, sęk w tym, ze DA domyslnie instaluje się z cala paczka, za pomoca DA mozesz skonfugurowac dnsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To potrzebuje named'a, czy sam DA wystarczy, bo zawiera go w sobie, bo nie do konca zrozumialem?

 

Zalozmy, ze DA wystarczy.

Robie tak, jak napisali, czyli:

1. wchodze w poziom resellera

2. Tworze 2 nameservery na 2 roznych ip o postaci:

ns1.xxx.pl

ns2.xxx.pl

 

Tylko teraz nie rozumiem jednej rzeczy.

Domene xxx.pl mam wykupiona powiedzmy w nazwa.pl

To w panelu nazwa.pl jako DNSy dla tej domeny mam wpisac

ns1.xxx.pl

ns2.xxx.pl

?

Czy uzyc moze opcji przekierowania domeny na IP?

Tylko na jaki IP? Na powiedzmy wolny IP, na ktorym maja lezec strony, czy na jeden z dwoch IP na ktorych maja byc name servery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×