Skocz do zawartości
bybunny

Poczta - klaster czy wirtualizacja?

Polecane posty

Pojemność nie przekroczy wartości którą podałem. Dane praktycznie w 70% są pobierane lokalnie (POP3) z pominięciem kilku skrzynek do których ma dostęp cała organizacja ale tylko przez IMAP i co jakiś czas również archiwizowana. Odpadają produkty komercyjne od google po zoho i pochodne. Szybkość ewentualnej odbudowy to priorytet + backup poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500GB to nie jest jakaś kosmiczna wielkość. Raid10 spokojnie sobie da rade. Do tego iredmail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500GB to nie jest jakaś kosmiczna wielkość. Raid10 spokojnie sobie da rade. Do tego iredmail.

Problem jest taki że umowa jasno określa dostępność. Dlatego pomyślałem o wirtualizacji lub pójście np w klaster z synchronizacja danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To użyj jakiegoś e24cloud czy innego wynalazku. Najprostsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To użyj jakiegoś e24cloud czy innego wynalazku. Najprostsze rozwiązanie

Szukam również w tym kierunku ale potrzebuję lokalizacji niemieckiej i nic sensownego nie mogę znaleźć. Omijam szerokim łukiem wszelkiego rodzaju firmy które niekoniecznie maja dobre opinie. Ewentualnie zastosuje coś w stylu dwa serwery dedykowane w różnych DC + synchronizacja danych i postawie bramę poczty + backup MX. Temat warty uwagi ponieważ docelowo może tego być więcej a pierwszy termin migracji mam wyznaczony na początek lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za cienki jestem żeby doradzać od strony konkretnego rozwiązania ale co do lokalizacji czy przypadkiem Amazon nie ma DC we Frankfurcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amazon również jest na liście tz niechcianych. Gdyby nie to to problem bym miał z głowy. Mam jeszcze czas ale rozglądam się i powoli zbieram oferty. Od przyszłego tygodnia uruchomię kilka testowych środowisk sprawdzając różne scenariusze. Technicznie to co napisałem wyżej to jedynie poglądowy schemat natomiast będzie to bardziej zaawansowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również będę testował jako druga lokalizacja do pary.

 

Bardzo zależy ci na Niemieckiej lokalizacji czy możesz skorzystać z usług świadczonych w innych państwach?

Niestety to nie mi zależy, narzucone odgórnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×