Skocz do zawartości
Gość Roothek

DirectAdmin - całkowita blokada wysyłania mailów dla użytkownika

Polecane posty

Emil, to akurat dotyczy czy poczta ma być lokalnie dostarczana, wyłącza się daną opcję przy korzystaniu z zewnętrznego serwera poczty. Na szybko przychodzi mi ograniczenia wysyłania wiadomości na dobę do 1 w edycji użytkownika w panelu, lecz przez to będzie w stanie wysłać 1 e-mail na dobę np. przez php. Możesz też ograniczyć ilość kont e-mail dla konta do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Emil, to akurat dotyczy czy poczta ma być lokalnie dostarczana, wyłącza się daną opcję przy korzystaniu z zewnętrznego serwera poczty. Na szybko przychodzi mi ograniczenia wysyłania wiadomości na dobę do 1 w edycji użytkownika w panelu, lecz przez to będzie w stanie wysłać 1 e-mail na dobę np. przez php. Możesz też ograniczyć ilość kont e-mail dla konta do zera.

 

Fakt. Ze zmęczenia pomyliłem się :)

 

Co do Twojego pomysłu. Można zawsze odpalić jakiś skrypt aby wysłał mu jeden mail o 0:01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

Ograniczenia nic nie dały bo były wysyłane przez WordPressa i cały czas robiła się kolejka. Włączyłem na domene Safe Mode i jakoś jest spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Coś takiego powinno Ci pomóc:

echo 1 > /etc/virtual/limit_UŻYTKOWNIK

Dodatkowo zainteresuj się dodatkiem Blockcracking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włączyłem na domene Safe Mode i jakoś jest spoko.

 

Toż napisałem, że trzeba mail() w PHP zablokować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego powinno Ci pomóc:

echo 1 > /etc/virtual/limit_UŻYTKOWNIK

Dodatkowo zainteresuj się dodatkiem Blockcracking.

ehh... tak tego się nie robi... bo będzie Ci zapychał bezsensownie kolejkę exima. :D

 

Prawidłowy sposób poniżej: (Wymagany spamblocker w wersji min 4.2, ale najlepiej najnowszą stabilna 4.3 mieć) (Ciąg liczb to timestamp jak coś)

 

- /etc/virtual/blacklist_username (does not need to exist).
Must contain a DA Username, eg "fred" followed by the unix time it was added to the blacklist, eg:
fred:1409557166
(may change it to be fred:1409557166:more=info&in=the&url=format, which won't affect exim as it stops at the first : character)
Will drop authorized smtp connections if DA User is in that file for the given smtp auth id (username or user@domain.com).
Also applies to script based sends.. email will not make it into the queue, will be discarded and message logged to mainlog.
Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często po włamaniach na WP instaluje się skrypt, kótry rozsyła spam i tych maili w ogóle nie ma w kolejce. Wtedy trzeba użytkownikowi wyłaczyć funkcje eval() i ewentualnie base64_decode() albo blokować w firewallu port 25 dla danego uid o ile oczywiście mamy php uruchamiane z prawami właściciela skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×