Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Igorek

zarządzanie komputerami w firmie - adresacja IP

Polecane posty

Mam w biurze i na hali łącznie ponad 50 komputerów.

Moje pytanie brzmi czy lepiej korzystać z automatycznego IP przydzielanego przez serwer czy może jednak samemu ustawiać adresy IP dla każdego komputera.

 

Co jest wygodniejsze i bardziej praktyczne. Prosił bym o wypowiedź osób, które mają z tym tematem styczność.

 

Dodam, że różne komputery służą do różnego zastosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DHCP i domyślnie przydzielanie adresu IP z innej puli która nie ma dostępu do niczego, a po weryfikacji adresu MAC i zezwoleniu automatyczne przerzucenie do właściwej puli?

DHCP + MAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mój router ma np. opcję ustalenia indywidualnych IP dla danego maćka w sieci. Nawet IP spoza puli. Nie sprawdzałem, ale pewnie da się nawet spoza podsieci ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest przydzielane z windows serwer.

 

Stwierdziłem, że zostanie z automatu, a jedynie komputery korzystające z jednej aplikacji będą na stałym IP do łatwiejszego ich kontrolowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym przypisał na stałe w zależności od MAC adresu, wtedy nie będzie problemów z ustaleniem który komputer "brudzi" w razie czego.

 

Poza tym zastanów się nad zrobieniem kilku podsieci. W wielu firmach potencjalne zagrożenia są totalnie ignorowane a później mamy kwiatki że jeden zarażony PC penetruje całą sieć firmową...

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są 3 osobne podsieci jedna dla gości w firmie potencjalnych klientów wifi, 2 bla biura 3 dla hali produkcyjnej. Tam chciał bym mieć 2 osobne podsieci ale jest to nie wykonalne ze względów technicznych, tzn możliwe ale nikt nie wyda na to pieniędzy na zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w DHCP? Jeśli stacje klienckie są dobrze zabezpieczone to nie ma obaw o syf, dodatkowo odpowiednie filtry na switchach. Dla klientów można dać osobną podsieć z izolacją minimum na poziomie logicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×