Skocz do zawartości
mirass

Serwer pod bazę produktów

Polecane posty

Właśnie będę ruszał ze stroną / bazą produktów dla pewnej grupy zawodowej. Strona działa na zasadzie takiej, że każdy może wejść i zamieścić produkt tj. kilka zdjęć, jakieś pliki pdf i inne,opis. Czyli każdy produkt może trochę ważyć. Zakładam, że docelowo produktów tych będzie ogromna ilość. Każdy żeby korzystać ze strony będzie musiał się zarejestrować.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie jako że nie potrafię dobrać odpowiedniego serwera. Co polecacie?

Początkowo standardowy hosting i jak strona się rozbuduje przesiadkę na VPS? Ma to sens? Szukać od razu dużego hostingu 100-150GB? Czy lepiej zacząć od mniejszego? Co wychodzi bardziej ekonomicznie?

A może od razu VPS?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najpierw zwykłe WWW bo nie wiesz czy projekt wypali i kiedy się mocno rozwinie. Kilka GB na początek ci wystarczy na stronę i pocztę.

 

Jak już osiągniesz 80% zasobów (np. konto hostingowe będzie już dość drogie - wyższy pakiet) przechodzisz sobie na VPS + DA w wersji Managed i nie musisz już nic konfigurować. Lepiej zaoszczędzić w tym momencie te pieniądze i wydać na marketing, grafika, reklamę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. A jak wygląda sytuacja gdy chcę przejść z niższego pakietu na wyższy? Powiedzmy, że opłaciłem cały rok, a po pół roku potrzebuję zwiększyć hosting. Jest opcja na zniżkę czy od nowa płacę pełną kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopłacasz zapewne tylko różnicę miedzy tymi kontami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A może mi ktoś jeszcze wytłumaczyć jak się ma Serwer WWW 100GB do serwera VPS 10GB SSD. To tak na przyszłość, żeby już wiedzieć co i jak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD jest szybszy od standardowego HDD. One z reguły są używane pod bazy danych (MySQL etc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, poszukałem i zastanawiam się pomiędzy 3 hostingami.

 

Hekko - 30GB na początek - 200zł, 50GB - 300zł. Po roku cena się nie zmienia praktycznie. Z czasem mogę zmienić na wyższy hosting (100GB) a później na VPS lub dedykowany. Przeczytałem wątek o Hekko i różne, nieprzyjemne sytuacje nie przekonują mnie do końca co do firmy.

 

Futurehost.pl - stosunkowo najdroższy. 30GB za około 300zł, 60GB za około 520zł. Z czasem mogę przejść na 100GB lub indywidualne parametry. Nie widzę VPS ale są dedykowane. Firma ta ma najwyższe oceny.

 

OVH.pl - tutaj nie jestem pewny czy dobrze rozumiem, ale wygląda na to, że za 100GB jest około 120zł, 250GB za ok. 300zł, 500GB za ok. 600zł. Domyślam się, że to są ceny promocyjne za pierwszy rok, a później już idą mocno w górę. Nie mogę jednak znaleźć ile wynosi kwota po odnowieniu. Później mogę się przerzucić na VPS, dedykowane.

 

Nie mam doświadczenia w tej kwestii. Dotąd miałem tylko malutki serwer na linuxpl.com i nie byłem z niego zadowolony. Zależy mi przede wszystkim na tym żeby hosting był stabilny, żeby nie było błędów oraz o dobry kontakt/pomoc. jestem skłonny zapłacić więcej byleby to wszystko dobrze śmigało oraz żebym potem mógł migrować stronę na wyższe serwery/vps. Co ze swojego doświadczenia możecie mi polecić? Może jeszcze jakieś firmy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie możesz mieć rację. Na początek to dobre rozwiązanie. A jak z prędkością działania serwera w takim wypadku? Nie zamula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zenbox to aktualnie najgorsze wyjście. Ci, którzy tam zostali, bo miało być lepiej - znowu mówią, że co parę dni strony znikają i nikt nic nie wie, a po awarii support odpisuje na zgłoszenia mówiąc, że nic nie zauważył albo problem nie po ich stronie.

 

Szkoda, że tak ciężko ludzi namówić do zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie możesz mieć rację. Na początek to dobre rozwiązanie. A jak z prędkością działania serwera w takim wypadku? Nie zamula?

 

Na start wystarczy zwykł hosting współdzielony, na dobrym serwerze.

Zacznij od najniższego pakietu, stopniowo zmieniając na większy.

 

Jak już będziesz miał za mało miejsca wtedy szukaj VPS lub VPS Managed, bo raczej będziesz potrzebował administracji na taki serwer.

 

Nie wydaje mi się by dobrym rozwiązaniem byłoby tu naliczanie hostingu za wejścia, nie będzie to dla Ciebie ekonomiczne przy małym ruchu, to jest dobre na duże blogi, nie początkowe strony.

 

Wybierając firmę nie patrz tylko na cenę, ta odgrywa tutaj drugą rolę, patrz na jakość usługi i renomę firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×