Skocz do zawartości
bybunny

MMCS przenoszenie obrazu mapy na kartę SD

Polecane posty

Czy jest ktoś na forum kto wie na czym polega problem ,że radio nie rozpoznaje mi mapy w nawigacji. Problem dokładnie dotyczy Mitsubishi MMCS W-12 (Mitsubishi Shogun 2014). Może ktoś siedzi w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Co to jest dokładnie za program do navi - coś garmina, mapamap czy jeszcze coś innego? (btw. jakie są nazwy plików tej mapy, to co jest na karcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jak sprawdzałem to jest to na bazie TomTom ale nie ma co się sugerować bo Mitsubishi używa określenia MMCS czy jakoś tak. Może to zabrzmi dziwnie ale po prostu nie wiem kiedy i nie wiem jak zniknęła karta z mapą. Możliwe że jak auto było w serwisie ale za rękę nikogo nie złapałem.

Format partycji na karcie jest w exFAT , pliki mają rozszerzenie .dfi i jeden .KWI. Pogrzebałem w sieci i znalazłem. Teoretycznie powinno wszystko działać ale nie widzi mapy. Nie mam na to już powoli sił a jak pomyślę o wydawaniu kolejnej kwoty to po prostu mnie nosi ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FAT32 automatycznie jest zmieniane podczas przenoszenia danych na exFAT. Do tego używam programu HEX. Nie wiem co mnie podkusiło by to zrobić samemu ale po prostu już tak daleko z tym jestem że jak bym miał się wycofać to mnie trafia. Teoretycznie w Polsce mapa kosztuje około 1000zł + wgranie 300zł. Podobno kwota za wgranie dotyczy zmiany oprogramowania. Ok, miałbym mapę europy. Do PL nie przewiduje jechać w dobie samolotów bo jeszcze na głowę nie upadłem. W UK mapa kosztuje 180 funtów + wgranie 80 funtów. Powoływanie się na gwarancję nic nie dało bo karta została zgubiona. Napisałem wprawdzie do centrali Mitsubishi ale obecnie bez echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj na my-navia.pl

Tam są magicy, którzy takie rzeczy ogarniają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tym forum ale nie znalazłem żadnych informacji dotyczących tego modelu. No ale zarejestruję się i zapytam może ktoś coś. Wydaje mi się że z tego wszystkiego robię jakiś głupi , błahy błąd albo po prostu wrócę do początku i przeanalizuje co jest nie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok właśnie rozwiązałem problem. Przez przypadek by nie kasować wcześniej utworzonej zawartości wyjąłem kartę z aparatu. Polega to na tym że mapa nie może być instalowana na kartach większych jak 16GB. Jest to bardzo ważne przy odtwarzaniu kopii zapasowej mapy. Kupując karty pomyślałem że różnica w cenie żadna między 16 a 32 ;) Jak by ktoś potrzebował więcej informacji służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×