Skocz do zawartości
master.tilk

konfiguracja sieci pod serwer

Polecane posty

Witam Wszystkich Użytkowników forum.

Sprowadza mnie tu do was mały problem, chciałbym postawić mały serwer dla siebie do testowania aplikacji, i projektów,

moja konfiguracja Dell T310 Debian 8 + Ispconfig

ale problem mam z związany z siecią mam łącze symetryczne i 10 adresów IP, do zarządzania siecią używam mikrotika, zastanawiam się czy na serwerze musi być wpisany adres zewnętrzny czy może być lokalny i wszystko natowane na zewnątrz pytam bo nie wiem jak w takowej konfiguracji poradzi sobie bind i reszta aplikacji serwerowych, jak poczta itp. Mam nadzieję że bardziej doświadczeni koledzy w branży mi podpowiedzą jak to po ustawiać, dodam że mikrotika znam bardzo dobrze jestem adminem sieci opartej na tych urządzeniach więc z konfiguracją nie będę miał problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz przenatować. Chociaż jakbyś wystawił serwer na publicu, to nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak robią to serwerownie public na serwerze czy nat'ują jaka praktyka jest spotykana nie ukryje robię to dla żony by jej ułatwić pracę :) jako grafikowi webmasterowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie robie klientowi infrastrukture za natem. Wygodniej na publicach, masz bezpośredni wjazd do serwera i mniej po drodze co może sie skopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie wystawiłem na public robiąc bridge:) a teraz próbuję osiągnąć to samo na EdgeRouter:) zobaczymy jak to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×