Skocz do zawartości
se7en

Domena na AZ.pl, a VPS na Webh.pl - Podpięcie domeny

Polecane posty

Witam

 

Problem wydaje sie dosc prosty, ale sam go nie potrafie rozwiazac.

Przyjmijmy na czas tego tematu ze moja domena to konradmm.x a moj adres ip vps'a to 1.1.1.1

 

W konfiguracji domeny konradmm.x na Az.pl, ustawiłem serwery DNS wskazujace na ns1.konradmm.x oraz na ns2.konradmm.x.

Nie mam zadnych ustawien adresu ip w panelu domeny na Az.pl

Wykonalem ta operacje wczorajszego dnia.

 

Na vpsie webh.pl zainstalowalem Webmina, moduł BIND DNS Server, i wykonałem polecenia z artykułu:

 

https://www.serverpronto.com/kb/page.php?id=Setting+Up+DNS+Using+Webmin

 

Jednak mimo to, brakuje mi czegoś.

Skąd domena ma wiedziec ze ma przekierowywac na adres ip mojego vps'a?

Jakbym był programem, uznałbym, że domena kieruje sama na siebie.

 

Proszę o pomoc bo jestem w kropce.

Czy jest coś czego nie robię?

A może coś źle ustawiłem?

 

Pozdrawiam, Konrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie znasz się na tym to po co stawiasz serwer DNS u siebie? Skorzystaj z tego: https://freedns.42.pl/ - ustawiasz w az.pl namiary na tego DNSa [ DNS1: fns1.42.pl (79.98.145.34) ; DNS2: fns2.42.pl (195.80.237.194) ], później załóż konto na stronie którą podałem i ustawiasz namiary na serwer w rekordzie A (jeśli nie wiesz o co chodzi to albo poczytaj o DNSach w sieci [tutoriali jest sporo], albo zleć to komuś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie znasz się na tym to po co stawiasz serwer DNS u siebie? Skorzystaj z tego: https://freedns.42.pl/ - ustawiasz w az.pl namiary na tego DNSa [ DNS1: fns1.42.pl (79.98.145.34) ; DNS2: fns2.42.pl (195.80.237.194) ], później załóż konto na stronie którą podałem i ustawiasz namiary na serwer w rekordzie A (jeśli nie wiesz o co chodzi to albo poczytaj o DNSach w sieci [tutoriali jest sporo], albo zleć to komuś).

 

Wlasnie to jest powód dlaczego stawiam to u siebie.

Kupiłem VPSa aby moc zaczac sie uczyc tych spraw.

Z tego co przeczytalem, ustawilem juz poprawnie bindy dnsow na vpsie, problem jest nadal z konfiguracją domeny.

 

Wg mnie powinienem stworzyc na Az.pl 2 subdomeny przekierowujące na adres ip vps'a, problem jest taki ze nie mam mozliwosci nigdzie, podania adresu IP w panelu domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać co w tym panelu AZ jest w ogóle? Z pamięci Ci tego na pewno nie powiem (nie wiem jak inni). A jakoś by to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro w panelu AZ wydelegowałeś obsługę swojej domeny na twój VPS to tam ustawiasz całą strefę, czyli zarówno NSy jak i rekord A dla twojej domeny. W panelu AZ nic nie ustawiasz, bo i tak nie masz jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@likufanele, właśnie tak zrobiłem w az.pl, jednak mam problem ogolnie z domeną i subdomenami, powinienem je ustawić na VPSie, tak?

Czy Webmin jest wystarczający do tego czy powinienem zainstalowac jakis inny rodzaj panelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba aby poprosic AZ.pl o ustawienie glue record?pamietam,ze jak chcialem aby ustawic swoje serwery DNS inne niz az.pl np ns1.costam.pl i ns2.costam.pl pisalem do AZ aby mi to ustawili i podawalem im adres ip dla ns1.costam.pl i ns2.costam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w momencie gdy juz ustawie serwery dns, to jak za pomocą webmina dodać nową domenkę?

 

@likufanele, właśnie tak zrobiłem w az.pl, jednak mam problem ogolnie z domeną i subdomenami, powinienem je ustawić na VPSie, tak?

Czy Webmin jest wystarczający do tego czy powinienem zainstalowac jakis inny rodzaj panelu?

 

 

nie trzeba aby poprosic AZ.pl o ustawienie glue record?pamietam,ze jak chcialem aby ustawic swoje serwery DNS inne niz az.pl np ns1.costam.pl i ns2.costam.pl pisalem do AZ aby mi to ustawili i podawalem im adres ip dla ns1.costam.pl i ns2.costam

 

no ok... wlasciwie to musialem odczekac kolo 30h na propagacje , w kazdym badz razie domenka i serwery nazw juz dzialaja.

Niestety nadal mam problem z ustawieniem subdomeny.

Z tego co widze, z panelem domeny na az.pl juz nie musze nic robic a wszystko ustawiam samemu na vpsie (za pomocą webmina)

Problem jest tylko taki, że ustawienie:

1452968564.png

Powoduje taki błąd:

1452968642.png

 

I przestaje działać również ojczysta domena.

Oczywiscie w webminie ustawiłem również rekord A dla subdomeny kierujący na adres tego samego vps'a.

Czy ktośma jakies pomysly ? :D

Edytowano przez se7en (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sproboj np zainstalowac vestacp jest darmowy po polsku i powinno Ci to pieknie chodzic

na webminie pewnie takze sie da ale moim zdaniem vestacp jest latwiejsza w obsludze i wyglada fajniej sam panel

zawsze mozesz sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sproboj np zainstalowac vestacp jest darmowy po polsku i powinno Ci to pieknie chodzic

na webminie pewnie takze sie da ale moim zdaniem vestacp jest latwiejsza w obsludze i wyglada fajniej sam panel

zawsze mozesz sprobowac

 

Prosiłbym mimo wszystko o odpowiedzi dotyczące mojego pytania (nie chcę być niemiły ale to nie jest rozwiązanie mojego problemu :P, podobnie jakby powiedzieć "zainstaluj win7 jak masz problem z xp"...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd 'Forbidden' jest spowodowany pewnie złymi ustawieniami praw dostępu do folderu "test". Jeśli utworzyłeś go za pomocą konta 'root' to pewnie musisz mu zmienić właściciela na takiego użytkownika, na którym działa apache2. Nie wiem jak to ustawia Webmin ale pewnie będzie to 'www-data' albo podobny.

 

Generalnie:

 

chown www-data:www-data /var/www/html/test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Błąd 'Forbidden' jest spowodowany pewnie złymi ustawieniami praw dostępu do folderu "test". Jeśli utworzyłeś go za pomocą konta 'root' to pewnie musisz mu zmienić właściciela na takiego użytkownika, na którym działa apache2. Nie wiem jak to ustawia Webmin ale pewnie będzie to 'www-data' albo podobny.

 

Generalnie:

chown www-data:www-data /var/www/html/test

 

Problem jest taki ze po dodaniu subdomeny test. w taki sposob jak wyzej napisalem, błąd forbidden jest rowniez na glowna domene, a jak tylko usune subdomene, to glowna domena spowrotem dziala oO

Czy jest jakas mozliwosc abys mogl pomoc mi ustawic bind dns?

Przez teamviewer np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to temat mozna juz zamknac, poprawilem rekordy A na serwerze, i usunalem opcje listen-on-address na virtual hostach apache

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×