Skocz do zawartości
Pan Kot

Jaki obecnie najlepszy kot domowy?

Polecane posty

VestaCP raz się bawiłem... Zaletą jest prosta instalacja. Na debianie wystarczy odpalić jedną linijkę podaną na ich stronie (ściąga i odpala basha) i przejść interaktywny instalator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vestacp ma sftp ale w wersji płatnej:

SFTP Chroot (commercial plugin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

sftp w wersji płatnej - 18$ lifetime to raczej bardzo malutko ;)

 

Ja też polecam vestacp z względu na prostote ale jeśli masz ISP odpowiednio dopasowany pod swoje potrzeby to nie widze potrzeby jakiś zmian bo wydaje mi się ,że jako panel sam w sobie ISP ma dużo więcej możliwości.

 

Największym plusem vesty wydaje mi się jest wsparcie dla nginx na starcie i kilka szablonów z przepisanymi regułkami .htacces pod wordpressa, joomle czy inne popularne CMS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Dzięki za wszystkie propozycje, prawdopodobnie skuszę się chociaż na spróbowanie Vesty na jakiejś wirtualce :). Zobaczymy czy ma przewagę nad poczciwym już ISP.

 

Witam wszystkich.

 

Zainteresował mnie wątek. Archi, napisz proszę jak wrażenia jak już wyrobisz sobie opinię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem - bawiłem się - zainstalowałem i cośtam ciut poklikałem - ludzie zachwalają, dlatego też zachwaliłem i ja ;) Jak mówiłem, główną zaletą jest cholernie prosta instalacja... no i w sumie wygląd. Funkcjonalności i jakości nie miałem okazji w sumie testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Obiecałem sprawdzić, i sprawdziłem.

 

Vesta zbyt głęboko grzebie tam gdzie nie trzeba. Nie ma ani wsparcia debiana testing/sid out of the box, ani MariaDB. Skrypt sypie milionami errorów, a pomimo tego przechodzi dalej. Panel jest zbyt prosty i nie pozwala na zrobienie wielu rzeczy out of the box, chociażby ustawienie własnych nginxowych rewrite'ów.

 

Nie wiem co ludzie w tym widzą, i czemu aż tylu z was mi zaproponowało to zamiast ISP, ale definitywnie daleko temu ustrojstwu do perfekcji. Nie ma nawet połowy ciekawych funkcji, których używam w ISP, a do tego jest o wiele bardziej awaryjne i czuję, że jest w stanie rozlecieć się w każdej chwili, po tym co widziałem w głównym skrypcie, który zresztą sam poprawiałem, bo nawet nie działał z moimi zabawkami.

 

Jestem w stanie zrozumieć osoby, które nie mają żadnej większej styczności z linuxem, i instalujywana jest raz na 3 miesiące, na codzień są to kopie inkrementalne. W każdym razie przed chwilą ta kopia skończyła się wykonywać.

ą taki panel, bo dla nich rzeczywiście może to być proste i fajne, ale dla mnie odpadł już w przedbiegach, nie mówiąc zupełnie o tym jak działa.

 

Sorry panowie, nie ta liga.

 

Buehehehehehehe :D You made my day :D

Jak zwykle @Archi - sama prawda i zgadzam się z tym w 100%

Jak kiedyś ktoś na tym forum dawał skrypt instalacyjny vesty to aż mi się nie dobrze zrobiło jak to napisane było...

 

W kwestii samego panelu to podeślę Ci pewną alternatywę na PW jak znajdę link, aczkolwiek jest to pod apache'a. Też nienawidzę wręcz paneli które grzebią za dużo tam gdzie nie trzeba, do tego w filozofii zostawiając pierdyliard podatności po drodze.

 

IMHO powinieneś polubić na tyle apache'a żeby to on zarządzał vhost'ami i wykonywał PHP'a, a podawać to do nginx'a (proxy) - jest to najlepsze połączenie dwóch światów :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ISPConfig to tylko skrypt w php + cron, a nie działająca cały czas usługa. RAMu zabiera tyle co pierwsza lepsza średnio zaawansowana strona i tylko w momencie jak coś tam grzebiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×