Skocz do zawartości
duduś

Windows 10

Polecane posty

Hej,

Jest jakaś możliwość przetestowania nowego Windowsa 10? Chciałbym zainstalować aby sprawdzić jak to wszystko wygląda. Muszę do tego kupić win 10 czy można jakoś pobrać i zainstalować tak jak np. było to w 8.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zupgradować Win 8.1 do 10 i po 30 dniach jak Ci się nie spodoba wrócić do 8.1 (o ile jeszcze tego nie usunęli). Ewentualnie możesz ściągnąć ISO i na maszynie wirtualnej (np. via Virtualbox) sprawdzić co tam chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieka, nie miałem problemów ze sterownikami :)
Z automatu, przy najbliższych aktualizacjach zasysał sobie świeże sterowniki - począwszy od ThinkPada X61, przez Inspirona E6430u, po najnowsze XPS'y. Ze stacjonarkami do renderingu (jakieś GTX'y i Quadro na pokładzie) też sobie dobrze radził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

+1, co jak co, ale z każdą kolejną wersją baza sterowników jaką mają jest większa.

W przypadku W10 multum sprzętu się podłącza, cyk i gotowe, działa. Nie mówię, że wszystko, ale bardzo dużo.

 

Najlepiej to widać na chipach/kartach intela - na swojej stronie wersji dla W10 nie udostępniają, wszystko leci do WU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Problemy zaczynają się w momencie gdy trzeba podłączyć wiekowy (13 lat) sprzęt do którego nie ma sterowników wyższych niż do Windows Vista. O ile na W7 można było ustawić tryb kompatybilności z XP SP3 to na W10 za nic nie chce mi działać poprawnie.

Skaner Plustek ST12 OpticPro.

Nie skanuje kartki A4 w 5 sekund tylko dłużej ale działa dobrze i dopóki nie odmówi fizycznie posłuszeństwa to nie mam zamiaru go wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żeby coś ale ja 12-letniego PCta bym nie katował Windowsem tylko zarzucił Linuxa, wątpię żeby ktokolwiek na takim starożytnym sprzęcie grał w gry, które jako jedyne jeszcze zostają powodem do używania winzgrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie to, żeby coś ale ja 12-letniego PCta bym nie katował Windowsem tylko zarzucił Linuxa, wątpię żeby ktokolwiek na takim starożytnym sprzęcie grał w gry, które jako jedyne jeszcze zostają powodem do używania winzgrozy.

 

Dobrze prawi ;)

Ale z drugiej strony trzeba też dobre distro dobrać bo jak się walnie ubuntu z wodotryskami to aż wiatraczki stają i mówią że idą na emeryturę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To na 12-letnim gratku obecnie jeszcze jakaś przeglądarka pójdzie? :)

 

Aby bez adobe flash to każda stronka się odpali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×