Skocz do zawartości
TheRozo

VPS w OVH czy ŚląskDataCenter?

Polecane posty

Zastanawiam się nad wyborem jakiegoś VPS-a w miarę przyzwoitego, myślę między OVH (https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml) VPS SSD 1 lub SLDC (https://sldc.eu/serwery-vps) VPS 2 na OpenVZ.

 

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tych vpsów może ktoś już używa, jak to mu działa i który osobiście byście wybrali pomiędzy tymi dwoma?

Ja jestem bardziej przekonany do OVH może dlatego że już miałem u nich co prawda hosting ale działał bardzo dobrze, no ale zawsze porady i opinie się przydadzą ;)

 

Będę wdzięczny za każdą sugestie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka vpsów w sldc. Może mam jakieś szczęście ale na maszynach jakich jestem jest stabilnie. Nie zauważyłem zadyszek. Problemem jednak jest support - jak napiszesz, czekasz na odpowiedź często kilkanaście godzin do tygodnia - jak zadzwonisz, osoba która odbiera nie ma pojęcia o czym mówi, najwyżej możesz ją pogonić by Ci wyklikała coś w płatnościach lub na serwerze z poziomu solusVM, do reszty zawsze jest odpowiedź "proszę napisać ticketa administrator odpowie", lub "przekaże administratorowi". Nie mają też jakichkolwiek zabezpieczeń przed ddosami, ręcznie blokują serwery (jak zauważą problem) a później czekasz 24h aż ktoś sobie przypomni że trzeba odblokować lub się dodzwonisz. Raz czekałem 4 dni. Na serwerach które mają usługi mało problemowe uptime wynosi po 200-300 dni (czyli 99-100%). Nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka vpsów w sldc. Może mam jakieś szczęście ale na maszynach jakich jestem jest stabilnie. Nie zauważyłem zadyszek. Problemem jednak jest support - jak napiszesz, czekasz na odpowiedź często kilkanaście godzin do tygodnia - jak zadzwonisz, osoba która odbiera nie ma pojęcia o czym mówi, najwyżej możesz ją pogonić by Ci wyklikała coś w płatnościach lub na serwerze z poziomu solusVM, do reszty zawsze jest odpowiedź "proszę napisać ticketa administrator odpowie", lub "przekaże administratorowi". Nie mają też jakichkolwiek zabezpieczeń przed ddosami, ręcznie blokują serwery (jak zauważą problem) a później czekasz 24h aż ktoś sobie przypomni że trzeba odblokować lub się dodzwonisz. Raz czekałem 4 dni. Na serwerach które mają usługi mało problemowe uptime wynosi po 200-300 dni (czyli 99-100%). Nie ma się do czego przyczepić.

 

Z SLDC mi odpisali że "Dodatkowe zabezpieczenia antyddos są wdrażane i powinny być uruchomione najpóźniej do końca stycznia" - wiec może coś w tym fakcie polepszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z SLDC mi odpisali że "Dodatkowe zabezpieczenia antyddos są wdrażane i powinny być uruchomione najpóźniej do końca stycznia" - wiec może coś w tym fakcie polepszą :D

Mi tak napisali w maju że w lipcu wdrożą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod stronę z bazą danych na początek nie za duża, wiadomo jak się rozrośnie to i się powiększy zasoby :)

 

Edit: Chyba z OVh będę musiał zrezygnować bo nie można powiększać zasobu samego dysku - jedynie przejście na wyższą ofertę, po przekroczeniu transferu spada też szybkość przepustowości :P

 

A może jakąś inna firmę polecicie?

Edytowano przez TheRozo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×