Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
infolotnicze

VPS z najnowszymi gwizdkami?

Polecane posty

 

Zastanawiam się czy da się zrobić taki oto stabilnie działający układ pod Wordpressa z SSL:

 

LAMP

http/2

PHP 7

APCu

memcached – pod wtyczkę Batcache

 

i

 

DirectAdmin

 

by było ciekawiej, ale to ustrojstwo służy mi jedynie do sprawdzania Awstats i czasem do zmiany hasła do poczty czy dodania komuś nowego konta więc jakbym miał łopatologicznie pokazane jak to pewnie bym z terminala też ustawił więc to DA niekonieczne jest.

 

 

W teorii powinno to być optymalne rozwiązanie pod względem szybkości działania strony, ale ja się na tym nie znam – poczytałem tylko tu i tam i jak uczy doświadczenie lepiej dobrze się zastanowić i zapytać niż wdrażać naciskając adminów.

 

Czy na VPS da się tak zrobić by postawić dla testowej strony taki układ, a produkcja by została na starym czy trzeba by coś takiego testować na osobnym VPS?

 

Tylko mnie nie bić za mocno drodzy forumowicze – nie znam się i tylko czasem wygooglam albo usłyszę, że są najnowsze rewolucyjne wodotryski to bym chciał sprawdzić ile milisekund urwą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wywal DA, wrzuć vestacp i masz zamiast apache2 nginxa, który poprawi ci wydajność.

 

Zaoszczędzisz 20-50zł miesięcznie na licencjach a dostaniesz "słodsze ciastko" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

​Pod Apache jest łatwiej dobrze zabezpieczyć wordpressa i mamy to w miarę opanowane - typowe rozwiązanie idioten proof i lepiej tego nie tykać - już się nauczyliśmy z nim żyć i odpukać od 3 lat działa. Dlatego właśnie podałem LAMP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co Directadmin, pod jedna stronę?

 

Przecież tam nie potrzebujesz żadnego panelu, jeśli już to jakiś bezpłatny. Directadmin jest na licencji, więc jest to dodatkowy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa jedna, a będą jeszcze 3-4, a ze śladowym ruchem.

​Direct Admin był w tej opcji z administracją więc brałem jak było.

​Tylko, że ten cały DA jest jakby nieistotny w tym temacie, a wszyscy się koło niego kręcą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo zabierasz się do tematu od dupy strony.

 

 

 

W teorii powinno to być optymalne rozwiązanie pod względem szybkości działania strony

 

To w końcu ma być optymalnie czy tak jak sobie ty życzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za piękny, wigilijny, nic nie wnoszący do problemu wpis.

​"Zastanawiam się"

​"W teorii powinno to być optymalne rozwiązanie"

​"Tylko mnie nie bić za mocno drodzy forumowicze – nie znam się i tylko czasem wygooglam albo usłyszę, że są najnowsze rewolucyjne wodotryski to bym chciał sprawdzić ile milisekund urwą :)"

​Trzy powyższe fragmenty powinny dać do zrozumienia, że poza czytaniem o testach wpadłem tutaj zapytać się praktyków co i jak.

​W odpowiedzi słyszę odkrywcze - "zabieram się od dupy strony" - świetnie nauczycielu. Już wiem, że robię to źle (źle bo kupiłem serwer z administracją i DA w pakiecie, wszak nie znam się na administrowaniu serwerami, więc jak przystało na prawdziwego Polaka powinienem był jednak wziąć serwer z samodzielną administracją i powiedzieć sobie, "co ja nie dam rady", "jakoś to będzie"), ale co dalej i przede wszystkim JAK dalej to już w wigilijny poście nic nie znalazłem.

​Nie chodzi o to czego ja sobie życzę tylko by było lepiej, szybciej, wydajniej. Jeśli przedstawiona koncepcja jest zła, napisz dlaczego, albo chociaż powiedz za czym mam googlać by zrozumieć dlaczego, opisz inną jak Ci się nudzi.

​Zakładam, że tez kiedyś miałeś mleko pod nosem i pytałeś mądrzejszych. No chyba, że pomyliłem fora/działy i panuje tu atmosfera rodem z LKML i zasada love it or leav it?

​Idę na sernik i Tobie też zalecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×