Skocz do zawartości
lekos

VPS w OVH zmiana hasła root.

Polecane posty

Witajcie, nie wiem czy temat napisałem w dobrym dziale, jeśli w złym to proszę jakiegoś moderatora o przeniesienie do właściwego.

 

O tuż posiadam VPS w OVH po instalacji serwera jakiś czas temu dostałem hasło root na pocztę. Przez nieuwagę usunąłem wiadomość z hasłem, chciałem je zresetować, bo w panelu ovh kiedyś była taka możliwość, ale niestety usunęli tą funkcję z panelu. Wyczytałem, że da się to zrobić przez tryb Rescue, ale za cholerę nie mogę tego ogarnąć.

"Poradnik" znajduje się tu: http://pomoc.ovh.pl/ZmianaHaslaWRescue

 

Może mi ktoś wytłumaczyć jak krok po kroku zmienić/zresetować to hasło?

Z góry dzięki i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historię wysłanych wiadomości odnajdziesz w zakładce Moje konto w prawym górnym rogu. Będzie tam historia korespondencji w ramach dostępnych opcji po lewej stronie. Co do trybu rescue, to domyślnie podmontowaną partycję odnajdziesz poprzez komendę df -h, pozostanie już wtedy dać jej chroot i zmienić hasło poprzez passwd. Jeśli partycji nie będzie widać, to należy odnaleźć dysk komendą fdisk -l i podmontować zasób komendą mount.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historię wysłanych wiadomości odnajdziesz w zakładce Moje konto w prawym górnym rogu. Będzie tam historia korespondencji w ramach dostępnych opcji po lewej stronie. Co do trybu rescue, to domyślnie podmontowaną partycję odnajdziesz poprzez komendę df -h, pozostanie już wtedy dać jej chroot i zmienić hasło poprzez passwd. Jeśli partycji nie będzie widać, to należy odnaleźć dysk komendą fdisk -l i podmontować zasób komendą mount.

 

Dzięki, jest wiadomość z hasłem! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×