Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
???

Duży ms na starcie tracert wina routera?

Polecane posty

Witam, mam taki problem otóż na starcie dostaje 40ms z czym wiąże się duży ping na zagranicy jakies 80-100 ms na serwerach valve cs:go na Polsce jakies 40, może to być wina routera z modemem? kiedys jak pamietam mialem 20ms na WAWce a teraz 40, mój router to TP-LINK TD-8840T (mam go z 6-7 lat) Podam niżej tracert(do bizneshost) + parametry linni. Na internecie LTE mam z 15-20ms na WAWce a na zagranicy 50-60ms

post-18907-0-24601000-1447341351_thumb.png

post-18907-0-80894500-1447341356_thumb.png

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiedź na innym forum, może przyda się dla potomnych.

 

Co to jest Interleave/Interleaved oraz Interleave Depth, Interleave Delay, Max Delay?

 

Interleave stosuje się aby poprawić stabilność łącza, szczególnie na długich liniach abonenckich, z wysokim tłumieniem, podatnych na zakłócenia. Interneave ma za zadanie korygowanie błędów na linii. W przypadku gdy jest aktywne, DSLAM może poprawić błędy w strumieniu danych, które otrzymuje przed przekazaniem danych do bramy sieciowej. Stabilizuje linię, ale zwiększa ping. Interleave Delay określa wyrażany w milisekundach odstęp między bajtami umieszczonymi w strumieniu bitów. Im odstęp większy, tym wiekszy czas potrzebny do transferu bitów i co za tym idzie wyższy ping. Interleave Depth wyraża ilość bitów w każdym bloku danych. W przypadku aDSL jest to wartość ustalana przez dostawcę według mozliwości konfiguracyjnej DSLAMu w centrali oraz widzimisie dostawcy. Tak więc 1ms to Fastpath, nastepnie kolejno 4ms, 8ms, 16ms, 32ms, 64ms to Interleave. Zazwyczaj wartość ta wynosi 32ms lub nawet 64ms. Na żądanie czasem można ją zmniejszyć. Max Delay jest atrybutem kofigurowalnym na niektórych DSLAMach (Lucent, Siemens głównie) okresla on maksymalny czas między bajtami umieszczonymi w strumieniu bitów. Im wyższy Max Delay, tym bardziej efektywny Interleave Delay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xorg

 

 

Pytanie czy dostawca może mi od tak to zmienić? bo chcę...

@xorg

 

 

Pytanie czy dostawca może mi od tak to zmienić? bo chcę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×