Skocz do zawartości
pantomaszzz

Sklep+blog+poradnik+forum

Polecane posty

Witam,

 

Jestem na etapie wchodzenia do internetu z naszą ofertą.

Teraz coraz trudniej się przebić z ofertą zwłaszcza w naszym sektorze. Dlatego pomyślałem nad stworzeniem czegoś na wzór sklepu internetowego wraz z forum, blogiem i poradnikiem dla kupujących.

Nie mamy zamiaru walczyć cenowo na allegro i ceneo z konkurencją bo za bardzo się cenimy aby sprzedawać tanio nasze produkty :)

 

Interesuje mnie takie rozwiązanie ale nie wiem jak się za to zabrać. Wiadomo koszt takiego wykonania jakie chcę to 12tyś-18tyś a do tego dochodzi promocja itp. Wolałbym część tych pieniędzy przeznaczyć na coś innego np. promocję.

 

Wszystko ma działać pod jedną domeną i być dostępne na jednej stornie. Przyznam, że najbardziej widziałbym to tak : Sklep w abonamencie miesięcznym + własny hosting gdzie trzymałbym forum, blog ale to by było jakoś podlinkowane na stronie głównej. Ewentualnie wykupienie skryptu sklepu, wykupienie hostingu i trzymanie tam tego wszystkiego (oczywiście to by robiła firma a nie ja osobiście).

 

Obecnie ktoś mi doradził Shoper i qshop( to nie reklama) aby wykupić licencję i znaleźć firmę która mi to zrobi na moim hostingu. Co o tym myślicie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

popieram opinie wyżej.

Wbrew pozorom Shopper ograniczy cie bardziej niz prestashop , opencart czy magento (pisałem już o tym kilka razy w podobnych tematach link link link link

Tymbardziej jak chcesz zaoszczędzić pieniądze nie warto pchać się w rozwiązania abonamentowe a znaleść dobry server i dobrego developera i mieć spokój :)

 

A co do wykonawcy to polecam sam siebie :)portfolio

 

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko myślałem nad zakupem całego skryptu na własność np. Qshop, shoper instalacja i przeróbki na własnym hostingu. Wtedy jakaś firma może mi to skonfigurować. Bo z tego co słyszałem to te darmowe skrypty są słabej jakości i podatne na ataki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

co może być lepiej zabezpieczone... opogramowanie open source wspierane przez tysiące programistów i aktualizowane co kilka tygodni w najgorszym wypadku albo nawet codziennie czy oprogramowanie komercyjne tworzone przez kilku programistów którzy po wdrożeniu zazwyczaj nie aktualizują oprogramowania dopóki się coś nie wysypie ?

 

Tutaj możesz sobie zobaczyć jakie marki korzystają z magento link (nike, olumpus itp) i prestashop link (citroen, waterman itp)

 

Decyzja należy oczywiście do Ciebie ale jasne ,że nikt kto sprzedaje swoje oprogramowanie nie napisze ,że jest gorsze niz te darmowe ,open sourcowe :)

 

Ja ostatnio znalazłem taką strone informacyjną: link

i nieźle się naśmiałem ... prawie jak memy ;)

Równie dobrze można by stworzyć reklamówke "nie śpie bo dzwonie do panów z shoppera (lub innej firmy) a oni albo nie odpowiadaja albo chcą siano" :)

 

Jeśli chcesz mieć porządny sklep i nie musisz oszczędzać najlepsze rozwiązanie jest jedno ... podpisać umowe z agencja interaktywną która zbuduje/wdroży sklep dla Ciebie i będzie go rozwijać - oprogramowanie dobiorą już oni sami i będą za nie odpowiadać.

Nie wiem czy czytałeś wcześniejsze tematy do których podałem link ale opisywałem w jednym z nich przypadki gdzie klienci sklepów mieli problem odzyskać "swoje dane" z takiego abonamentowego wynalazku typu shopper, sklepy home/nazwa czy nawet iai - w końcu tylko wynajmujesz ich oprogramowanie :)

 

Moje podsumowanie, kompromisowym wyjściem jest prestashop, własny hosting i dobry developer który od czasu do czasu zaktualizuje oprogramowanie albo doinstaluje nowe moduły/funkcjonalności.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×