Skocz do zawartości
Igorek

Opony letni

Polecane posty

Jakiej firmy polecacie opony. Chcę zakupić opony letnie bo teraz sezon zimowy się zaczyna więc letnie jak patrze co niektóre sklepy to idą w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na pewno nie oszczędzaj na oponach ;)

 

Nie pamiętam jakie opony brat ostatnio kupił, ale super mu się sprawują. Jak go złapie to zerknę.

Opony przystosowane do jazdy w deszczu (jakieś super wet czy cuś). Nie ścierają się szybko a przyczepność w deszczu super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z rad życiowych gdzieś zaczytanych.

 

Na oponach i hamlucach się nie oszczędza.

 

Z tego co uzywalem

Dunlop oraz Nokian - świetne opony tylko niestety po 2 sezonach (30kkm w okresie letnim) w kosz.

Podobnie Uniroyal (rainexpert 3) - jeździłem i było ok i taniej od Dunlopa.

Natomiast nie polecam Kormoranów (głośne)

 

A na zimę tylko Dębica Frigo

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dunlop oraz Nokian - świetne opony tylko niestety po 2 sezonach (30kkm w okresie letnim) w kosz.

 

Mam Nokiany zLine i po ~20kkm wyglądają zadziwiająco dobrze, z Toyo było już dużo gorzej.

Ale to trochę droższe opony, choć godne polecenia.

 

Patrząc teraz po naszej zimie, to pytanie czy jest sens w ogóle wstawiać zimówki jeżeli się nie jedzie na narty, bądź nie mieszka w górach.

Sporo osób już zmieniło opony na zimowe, a Listopad aktualnie utrzymuje temperaturę ok 16 stopni.

Nie dość, że ta opona się zdziera, to do dodatkowo ma dużo gorsze parametry hamowania na mokrej nawierzchni od letniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mega dobra opona w stosunku jakości do ceny jest TOYO T1-R - na suchym kleją niesamowicie :) na mokrym no cóż... są ludzie co twierdzą że na mokrym te opony w ogóle nie kleją, imho nie jest źle, nie zauważyłem aby było gorzej niż na innych. Krąży opinia że szybko się też ścierają, bo fakt mieszanka gumy jest miękka, ale jak nie masz zapędów do palenia kapcia to nie będzie z tym problemu. W każdym razie na letni setup zawsze wrzucam T1R i jestem zadowolony :) za taką kasę super opona.

Ew dobrym konkurentem dla tej opony jest Uniroyal Rainsport, też super zarówno cenowo jak i jakościowo, a lepsze na mokrym niż T1R.

1%5B1%5D_1.jpg

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Toyo to generalnie bardzo dobre opony, co prawda widać po nich dość szybko zużycie - T1 Sport.

Nie wiem jak zachowują się T1R, ale te zwykłe T1 były naprawdę dobre.

Trochę są droższe od popularnych sklepowych opon, ale na oponach lepiej nie oszczędzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dobierz sobie opony pod deszcz bardziej.

 

Mniej więcej tak skończyły się u nas przygody z tanimi oponami ;)

 

mazda_5644907e26d79.jpg

 

Poślizg, 180 stopni obrót i rów z krzakami. Podczas poślizgu opony dosłownie zsunęły się z felg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toyo to generalnie bardzo dobre opony, co prawda widać po nich dość szybko zużycie - T1 Sport.

Nie wiem jak zachowują się T1R, ale te zwykłe T1 były naprawdę dobre.

Trochę są droższe od popularnych sklepowych opon, ale na oponach lepiej nie oszczędzać ;)

Made in Japan, stąd też cena nie jest równa z najtańszymi produktami.

 

Przepaliłem w życiu dziesiątki opon w trybie nieco ostrzejszym niż zwykła jazda autem do marketu i Toyo z pewnością są jedynymi z lepszych jakie miałem :)

 

 

Poślizg, 180 stopni obrót i rów z krzakami.

Jak jest się "picką" a nie kierowcą to najlepsze opony i systemy nie pomogą. Maszyna gwizda kierowca ... i proszę nie zwalać tutaj winy na opony bo można było jechać wolniej, spokojniej jeżeli nie ma się doświadczenia.

 

 

 

Podczas poślizgu opony dosłownie zsunęły się z felg.

 

Czyli jednak nie było aż tak ślisko skoro tarcie ściągnęło gumy z felg.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Jak jest się "picką" a nie kierowcą to najlepsze opony i systemy nie pomogą. Maszyna gwizda kierowca ... i proszę nie zwalać tutaj winy na opony bo można było jechać wolniej, spokojniej jeżeli nie ma się doświadczenia.

 

 

Czyli jednak nie było aż tak ślisko skoro tarcie ściągnęło gumy z felg.

 

Czy kierowca z ponad 30 letnim stażem jest niedoświadczony to ok ;)

Policja jak przyjechała powiedziała że nie jesteśmy pierwsi i jest to wina drogowców bo podobno źle wyprofilowali zakręt.

Opony tylnie najpierw straciły przyczepność (zaraz na początku zakrętu) a gdy auto się obracało 3 gumy spadły z felg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kierowca z ponad 30 letnim stażem jest niedoświadczony to ok ;)

Policja jak przyjechała powiedziała że nie jesteśmy pierwsi i jest to wina drogowców bo podobno źle wyprofilowali zakręt.

Opony tylnie najpierw straciły przyczepność (zaraz na początku zakrętu) a gdy auto się obracało 3 gumy spadły z felg.

 

Z jaką prędkością poruszał się samochód? Bo ja na zdjęciu widzę nie dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przepisowo ;)

 

Kręta droga i nie było miejsca się rozpędzić nawet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepisowo ;)

Kręta droga i nie było miejsca się rozpędzić nawet ;)

 

Jest różnica między przepisowo, a poruszanie się z prędkością dostosowaną do warunków drogowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo reklamujecie drogie opony

 

Ja w swoim Qashqai-u mam:

- Letnie Bridgestone

- Zimowe: Jakieś Wanli (tanie ale nie narzekam)

 

Corolla:

- Zima Dębica Frigo

- Lato Kormoran

Żona zadowolona.

 

Przyda wam się pochodzenie opon:

http://www.oponaok.pl/pochodzenie-producentow/

 

Często te najtańsze pochodzą od bardzo dobrych producentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czy kierowca z ponad 30 letnim stażem jest niedoświadczony to ok ;)

Skoro nie potrafi:

 

a) nie wpaść w poślizg

b) wyprowadzić auta z poślizgu gdy już go w niego wprowadził

 

To nie jest doświadczony, niezależnie od tego ile lat tegostażu ma. Powiedz ludziom co 30 lat bez kolizji przejeździli że to asfalt był winny :lol: wypadki się zdarzają ale tłumaczenia są absurdalne

 

 

 

Często te najtańsze pochodzą od bardzo dobrych producentów...

O czym to ma świadczyć? Każdy producent ma w swojej ofercie produkty z półki ekonomicznej.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dobra nie ważne ;) Dyskusja zeszła na zły tor przeze mnie. Doszło do wypadku, trudno nikomu nic się nie stało a samochód to tylko rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dunlop tragedia. Kupiłem zachęcony dobrymi opiniami Dunlop SP SportMaxx RT 225/55R17 101 Y XL V1

Opony w ciągu 1 sezonu letniego (max 10,000 km) zużyły się tak jak Michelin przez 3.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×