Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FRANKY

Jak rozumiecie zwrot "Okres testowy konta"

Polecane posty

Interesuje mnie jak interpretuja wlasciciele hostingu okres testowy i co robia jesli user zalozy konto, wykorzysta okres testowy danego konta i nie potwierdzi checi wykupienia go???

 

Sam uwazam, iz jesli skorzystal z okresu testowego i nie raczyl zaplacic, znaczy nie byl zainteresowany kontem i nalezy po tym okresie usunac mu konto, czyz nie??? Czy jednak nalezy takiemu osobnikowi nakazac po okresie testowym placic za konto wysylajac mu fakture ?? ;)

 

Ciekaw jestem waszych odpowiedzi? Bo te informacje mocno powinny zmienic podejscie klientow do takich firm wyludzajacych kase moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tym bywa różnie ja nie prowadze żadniej firmy ale uważam że w rozumieniu "okres testowy konta" rozumiem że mam jakiś czas na przetestowanie jak mi się niepodoba nie biore jednak jest zazwyczaj inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojt-ek: dokladnie tak samo mysle, ale niektore firmy rowniez z tego forum robia zupelnie co innego ;) Poprostu kaza placic i tyle. Stad chce poznac Wasze zdanie na ten temat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Za uzywanie kont testowych nie powinna byc pobierana zadna oplata.

 

Jednak do tego tematu nasuwa sie nastepujace pytanie:

 

Czy "administrator" nie lamie prawa ochrony danych osobowych, udostepniajac konta testowe osobom, ktorych tozsamosc nie jest potwierdzona ?

 

Oczywiscie wychodze z tego zalozenia ze konta testowe sa udostepniane na tych samych serwerch, na ktorych znajduja sie rowniez konta klientow. Jesli jednak konta testowe znajduja sie na innym serwerze, to jest to, w pewnym stopniu, wprowadzenie w blad potencjalnego klienta ;)

 

Jak sadzicie, jak to wlasciwie jest z tymi kontami testowymi. !?

 

W Europie zachodniej nie znajdzie sie zadnej oferty, ktora mozna "incognito" testowac a potem zakupic.

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Gdybym po skonczeniu okresu testowego dostal normalna fakture od firmy to wywolaloby to ogromny usmiech na mojej twarzy. Mysle, ze zwykly email by wystarczyl, gdyz faktura proforma moze niejako zmuszac do zaplacenia (duzo osob nie ma pojecia, ze wcale nie musza placic i nie wiaze sie to z zadnymi konsekwencjami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle sie umawialem, ze jesli ktos ma 7 dni testu, to sa one platne w przypadku, gdy ktos chce konto. W praktyce oczywiscie mozna wziac 7 dni, zrezygnowac i potem kupic na miesiac, ale... Kwestia zeby ladnie to nazwac i bedzie dobrze ;)

 

Mozna probowac komus kazac zaplacic za konto, ale to nie jest dobry pomysl. Najlepiej dac konto i np. 7 dni na wplate pieniedzy - jak ktos przez 7 dni nie placi, konto usuwamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My informujemy, iz skonczyl sie okres testowy i jesli nie zostanie dokonana wplata, to konto zostanie w ciagu 7-14 dni skasowane. I wydaje mi sie, ze jest to chyba najlepsze dla klienta. Nie kupuje kota w worku, a jesli nie chce to nie kupuje. i Tyle.

Ale jak widac po malych testach przeprowadzonych wsrod firm z WHT.pl kazdy podchodzi do tego problemu inaczej. Od braku informacji po wysylanie maili, ze faktura jest JUZ WYSLANA i trzeba za nia zaplacic lacznie z overagem ;):P w okresie testowym i skonczywszy na otrzymaniu faktury poczta zwykla na okres roku.

 

Profesjonalnie podejscie nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ironicznie powiedziane o mailach z pilna zaplata, czy tez fakturach (nie proforma) z informacja, ze bede wpisany na ogolnopolska liste dluznikow jesli nie zaplace. Przeciez to jest straszenie ;) Za niedlugo ludzie bac sie beda zakladac konta testowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Franky, a moze pytanie powinno brzmiec: Co stanowi regulamin uslugi, ktory uzytkownik zakceptowal zamawiajac usluge ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem pozostaje KC, droga negocjacji lub w ostatecznosci sad :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GB to ja wiem, ze KC. Jeszcze UOKIK zalatwilby sprawe w takim przypadku. Ale nie po to tutaj dyskutujemy co z tym fantem zrobic, lecz po to by sie dowiedziec kto jakie ma o tym zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem poprzednich postow (sorry, ostatnio krucho z czasem...).

Moja wizja:

 

- pelna rejestracja konta (z podaniem danych)

- otrzymanie dostepu do konta o normalnych parametrach (np. na 14 dni)

- przez ten czas normalny support

- po wygaśnieciu terminu blokowanie dostepu do konta www/e-mail i kontakt z tą osobą.

W zależności tego co ta powie - usunięcie/odblokowanie(po wpłaceniu abonamentu)

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mailach z pilna zaplata

Do kosza

czy tez fakturach (nie proforma) z informacja, ze bede wpisany na ogolnopolska liste dluznikow jesli nie zaplace

Po czym sad

Za niedlugo ludzie bac sie beda zakladac konta testowe :)

Juz tak jest

 

Nota bene jest bardzo fajne wyjscie z tej sytuacji jesli juz firma sie do nas przyczepi. Placimy za konto oczywiscie, robimy pelna dokumentacje poczynajac od ich oferty, poprzez monitoring dzialania serwera, a konczac na wysylaniu znacznej ilosci maili z roznymi pytaniami do admina :-) Potem pozostaje juz tylko wniosek o zwrot kosztow za usluge niezgodna z oferta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Chyba nikt nie zauwazyl mojego pytania w tym poscie, a moze wszyscy administratorzy chowia glowe w piasek !?

 

Dzisiaj wysle oficjalne pismo do GIODO ( Pani Ewa Kulesza) z zapytaniem, dotyczyce kont testowych na systemach zawierajacych dane osobowe osob trzecich.

 

Jesli otrzymam odpowiedz ( a mysle ze otrzymam) opublikuje tutaj.

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wpierw ustawe o ochronie danych osobowych i art 43. Nie bedziesz musial pisac pism :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Jak mnie obudzisz w nocy o 2:30 i mam tobie z pamieci przedstawic ustawe o ochronie danych osobowych, to nie bede mial z tym problemow :)

 

Do jakiej grupy danych osobowych zaliczysz dane twojego klienta, ktory zbiera dane osob trzecich np. przez wlasny sklep internetowy lacznie z data urodzenia i numerem karty kredytowej !?

 

To tylko jeden z przykladow, jest ich kilkaset.

 

Mnie interesuje zdanie administratorow serwerami, czy wogole musi administrator dbach o ochrone danych osobowych, nawet tych danych, ktorych nie powinien znac ?

 

" ... Rozdział 5

Zabezpieczenie zbiorów danych osobowych

 

Art. 36.

 

Administrator danych jest obowiązany do zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych, a w szczególności powinien zabezpieczyć dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem ustawy, zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.

 

Art. 37.

 

Do obsługi systemu informatycznego oraz urządzeń wchodzących w jego skład, służących do przetwarzania danych, mogą być dopuszczone wyłącznie osoby posiadające upoważnienie wydane przez administratora danych.

 

Art. 38.

 

Administrator danych przetwarzanych w systemie informatycznym jest obowiązany zapewnić kontrolę nad tym, jakie dane osobowe, kiedy i przez kogo zostały do zbioru wprowadzone oraz komu są przekazywane, zwłaszcza gdy przekazuje się je za pomocą urządzeń teletransmisji danych.

 

Art. 39.

 

1. Administrator danych prowadzi ewidencję osób zatrudnionych przy ich przetwarzaniu.

 

2. Osoby, o których mowa w ust. 1, mające dostęp do danych osobowych, obowiązane są do zachowania ich w tajemnicy. Obowiązek ten istnieje również po ustaniu zatrudnienia. ..."

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, aby niektórym rozjaśnić

 

Administrator danych nie musi być administratorem serwera. Ty musisz dać wnp w regulaminie ze za zawartosc konta odpowiada klient i tyle

 

Tak ja uwazam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

@sync.pl nie bede komentowal twojej opini na ten temat ale prosze odpowiedz mi tylko na kilka pytan:

 

Przypadek pierwszy

 

Klient prowadzi sklep na twoim serwerze, posiada baze w ktorej sa zapisane dane osobowe klientow sklepu, w niektorych przypadkach zapisany jest rowniez numer karty kredytowej. Z zewnatrz Hacker zaatakowal twoj serwer i udalo mu sie dostac do wszystkich baz danych, skopiowal dane osobowe i numery kart kredytowych, zakupil przez "ukradzione" wczesniej numery kart wirtualne produkty. Kto jest w takim wypadku odpowiedzialny za ten nieprzyjemny przypadek !?

 

Przypadek drugi

 

Firma marketingowa oferuje rozne uslugi, miedzy innymi profesjonalny mailing, posiada w bazie dane osobowe ponad 200.000 uzytkownikow rowniez adresy email. Z zewnatrz udalo sie, naszemu znanemu Hackerowi z przypadku 1, wlamac do twojego serwera. Sciagnal sobie wszystkie dane osobowe i adresy sprzedal firmie wysylajacej "spam" i to nie jednej. Kto jest tutaj odpowiedzialny za ten nieprzyjemny przypadek !?

 

Przypadek trzeci i najwazniejszy

 

Nasz bardzo znany Hacker z przypadku 1 i 2 nie znalazl zadnej dziury w systemie. Ale zauwazyl ze sa konta testowe a na dodatek konta Shell !! Z tego powodu ze wie jak byc uzytkownikiem anonimowym ( przy kontach testowych nie jest potrzebna zadna autoryzacja) zalozyl konto testowe i wlamal sie z pozostawionych dziur wewnetrznych. Ukradl baze sklepu i inne bazy jak rowniez baze firmy markentingowej. Z tego powodu ze podal nieprawdziwe dane osobowe nikt go nie znalazl! I kto jest tutaj odpowiedzilny za ten problem !?

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×