Skocz do zawartości
trif

Szybka indeksacja stron w google w portalach ogłoszeniowych

Polecane posty

Witam serdecznie,

Tak się zastanawiam, w jaki sposób np. onet czy wp powiadamiają google o nowych wpisach?

Czasami wiadomość pojawi się na stronie głównej takiego portalu i po paru minutach jest na topie w google... Budują jakieś sitemapy? Jak to działa?:)

 

 

 

Trif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, czy ktos wie jak to dziala? ucze sie w ciagu dalszym w zawodzie informatyka i jeszcze wiele rzeczy nie wiem, ktore mnie bardzo interesuja i ktore chcialabym opanowac, wiec czy ktos sie znajdzie kto by mogl odpowiedziec po czesci chociaz na dane pytanie powyzej? z gory dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sitemap, moze raczejportal byl czesto aktualizowany, a jesli wyrobisz range nawet po1minuciepokazuje sie wpis, samo PING...pomaga na wpisach,ale muisisz zadbac o dobre linki do glownej aby miec taki efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są 2 opcje:

1. Robisz sitemape i ją wrzucasz ręcznie do Google Search Console lub pingujesz (jest na to odpowiednie polecenie) - obie opcje dają ten sam efekt. Możesz to robić np. 10 razy dziennie i masz co kilka godzin indeksowany serwis.

2. Robisz kanał RSS i w jakiś sposób przesyłasz go do Google. Tutaj niestety nie znam dokładnie schemu działania bo nie robiłem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×