Skocz do zawartości
Gość ASKar

literatura w j. polskim - Administracja Linux/Unix

Polecane posty

Gość ASKar

Cześć,

 

Piszę do was z prośbą o polecenie mi godnej literatury związanej czysto z zastosowaniami administracyjnymi w sys. z rodziny Linux. Mam na myśli tzw. Vademecum z zagadnieniami o nginx,

ptymalnej konfiguracji LAMP, prostymi skryptami w bash etc.

 

Ps. Obecnie korzystałem z wielu poradników, ale z czystego doświadczenia wiem, że jest to za mało. Dzialalem na serwerze dedykowanym i na ogół było by dobrze gdybym np. potrafił odpowiednio analizować logi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony napiszę tylko abyś nie wchodził w temat "biblii", czy innego "vademecum" no chyba że lubisz poczuć w rękach "wagę" takiej książki :-)

 

Na Amazon poszukaj książek O'reilly, małe podręczne książeczki zazwyczaj rozprawiające o jednym zagadnieniu. Np. tylko o vi/vim lub tylko o grep, szybko je łykniesz.

 

Widziałem tez tłumaczenia na PL ale nie szedłbym tą drogą. Ja próbowałem kilka polskich wydań ale nie mogłem się do nich przekonać/przyzwyczaić.

 

Wszystko na produkcji masz po angielsku a jak pracujesz lub planujesz pracować w międzynarodowej firmie to tym bardziej nie zaczynaj z książkami po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Dziękuje Ci za odpowiedź. Jest ona w pełni satysfakcjonująca, bo szukałem czegoś w stylu O'reilly :) - tego typu tematyczne książki mnie intyeresują - nie są przesycon wszystkim i niczym, a mają konkretną i rzeczową odpowiedź na interesujące mnie zagadnienie. Raz jeszcze piękne dzięki!

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×