Skocz do zawartości
vjdj

Monitorowanie routerów, dostępu do internetu

Polecane posty

Sprawa wygląda tak, że jest kilka lokalizacji w każdej z lokalizacji dostęp do internetu ze stałym adresem publicznym.

Obsługujące lokalizacje co by się nie działo zawsze twierdzą, że jak jest problem nie ma internetu.

Potrzebował bym jakiś program, który będzie pingował dane routery i sprawdzał czy wszystko ok. Jak ie odpowiada np. dostaje email, do tego jakieś statystyki czy coś.

 

Możecie coś zaproponować coś z bezpłatnych rozwiązań.

 

Co do samych lokalizacji, na każdej znajduje się serwer i podłączone do niego urządzenia. Interesowało by mnie również monitorowanie urządzeń wewnątrz sieci, ale to już drugorzędna sprawa.

Generalnie również chodzi o ping itp. o której dane urządzenie zostało włączone. Rozumiem, że w takim przypadku aplikacja na serwerze wewnętrznym, tylko chodzi żeby zebrać to ze wszystkich lokalizacji w jednym miejscu.

 

Umieściłem tutaj bo nie wiedziałem, do którego działu pasowało by to najlepiej.

Edytowano przez vjdj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uptimerobot.com

serwerstatus.pl

 

I setki innych rozwiązań o ile chcesz sprawdzać tylko to czy dany ip odpowiada na ping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi tylko o ping.

Generalnie z tego co również zacząłem szukać to widzę nie ma problemu do samego routera.

 

 

Co możecie zaproponować do monitorowania urządzeń wewnątrz sieci na kilku lokalizacja z centralizacją gdzieś danych zebranych.

Edytowano przez vjdj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×