Skocz do zawartości
Banzai

[Szukam][Serwer dedykowany] Wymagane: SSD + i(GPU - np. i3/i5/i7) + możliwość instalacji Windows'a

Polecane posty

Poszukuję serwera dedykowanego, który będzie spełniał wymagania z tematu tj.:
- SSD (obojętnie jaka pojemność, byleby coś szybszego od HDD),

- na serwerze musi być zintegrowana karta graficzna iGPU (znajduje się w procesorach i3/i5/i7) lub dedykowana karta graficzna (mogą być lowendy, byleby była),

- na serwerze musi być dostępna opcja zainstalowania systemu Windows, najlepiej jakbym mógł użyć domowej wersji Windowsa (ale wersje Windows Server też mogą być).

 

Procesor jaki będzie mi potrzebny to coś pokroju najnowszych i3 lub starszych i5 czy obojętnie jakich i7 (jako przykłady mogę podać i3 4160 / i5 3570k / i7 4770/ i7 2600 - coś tego typu). Mogą być też odpowiedniki w Xeonach (np. E3).
Ilość pamięci RAM to 16-32 GB.

Łącze internetowe nie musi być szybkie (wymagam jedynie ~~ 10 Mbps downloadu i 1 Mbps uploadu).

 

Mogę przyjmować oferty od prywatnych osób.

Serwera będę potrzebował przez 1-6 miesięcy, ciężko powiedzieć ile, dlatego najwygodniejszą opcją byłaby płatność comiesięczna.

 

Budżet jaki planuję przeznaczyć na taki serwer to ok. 150-300 zł miesięcznie.

Edytowano przez Banzai (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W hostem znajdziesz i7, jak Cię interesuje to mam na sprzedaż GRAND e3-1240

Twój serwer niestety nie posiada iGPU, więc nie spełnia moich wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ECO1 od Sprint Data Center?

Dostajesz możliwość instalacji dowolnego systemu z .iso, i3, 16 GB RAM i 250 Mbps łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

Może ECO1 od Sprint Data Center?

Dostajesz możliwość instalacji dowolnego systemu z .iso, i3, 16 GB RAM i 250 Mbps łącza.

 

SDC dla serii ECO jedzie na supermicro z wbudowanym IPMi więc mne mam pewności, że będzie można użyć GPU z procesora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubah, mea culpa :rolleyes:

ECO z SDC:

model name	: Intel(R) Core(TM) i3-3240 CPU @ 3.40GHz

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)
04:03.0 VGA compatible controller: Matrox Electronics Systems Ltd. MGA G200eW WPCM450 (rev 0a)

Nie wiem gdzie podział się ten Intel HD2500 wbudowany w i3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

Kubah, mea culpa :rolleyes:

ECO z SDC:

model name	: Intel(R) Core(TM) i3-3240 CPU @ 3.40GHz

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)
04:03.0 VGA compatible controller: Matrox Electronics Systems Ltd. MGA G200eW WPCM450 (rev 0a)

Nie wiem gdzie podział się ten Intel HD2500 wbudowany w i3 ;)

no tak jak mowilem, supermicro wycina, w biosie też nie ustawisz za bardzo (przynajmniej dla platformy na procesorach v2/i3-3gen), zawsze możesz spróbować do SDC zagadać, że chcesz sprzęt z kartą graficzną oddzielną, komuś się kiedyś udało :)

 

warunek - musi się mieścić w obudowie 1U więc musi być mała i "slim"

 

 

Niestety supermicro 12 nodowe w większości nie mają obsługi gpu z procesora, co za tym idzie nie poszalejesz. Nie wiem w sumie czy są maszynki które mają IPMI oraz pozwalają skorzystać z gpu, jeżeli ktoś zna proszę o jakąś informację - może mi się przyda na przyszłość

 

Jak Ci się uda znaleźć jakiś serwer korzystający z gpu poza tym na płycie głównej (A więc np z cpu) daj znać i poślij jakieś zrzuty typu lspci lsusb itp pozwalające namierzyć co to jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warunek - musi się mieścić w obudowie 1U więc musi być mała i "slim"

Niektóre ECO i SOS są w Supermicro wysokiej gęstości (blade), więc nie ma możliwości wstawienia do nich niczego dodatkowego :(

SDC nie chce też mieszać obcego sprzętu ze swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×