Skocz do zawartości
duzymis

Postfix (tylko wysyłka) i wiele domen

Polecane posty

Witam,
mam ja sobie VPS-a na Debianie 8, do tej pory był tam jeden serwis z jedną domeną (dajmy na to domena1.pl) .
Teraz dorzuciłem drugą (domena2.pl) i mam pewien problem z wysyłką poczty.

Na serwerze postawiłem postfixa z konfiguracją "send only" według ich manuala, wszystko gra i buczy.
Rzecz w tym, że jako hostname mam ustawione domena1.pl i jeżeli poczta idzie sobie z drugiej, to w nagłówkach i tak wisi info o pierwszej.
Widać to także choćby w gmailu, gdzie przy nadawcy widnieje sobie info typu: "adres@domena2.pl przez domena1.pl".

Zauważyłem, że postfix nadpisuje mi np. Return-Path wrzucają tam cudaka typu domena2@domena1.pl.
Czy da się coś z tym zrobić? Ustalać po konkretnej domenie, albo wrzucić drugą instancję postfixa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz skonfigurowanego postfixa, zerknij do manuala https://workaround.org/ispmail/wheezy/virtual-domains, co prawda to manual do Debiana 7.0, ale może się przyda.

 

Poza tym przydałaby się jakaś domena dla serwera pocztowego, przez którą pozostałe domeny wypychały by pocztę (np domena1.pl in mx domena.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to stawia się postfixa na określonym serwerze pocztowym np. mail.domena1.pl, który jest zarezerwowany jako hostname dla tej maszyny (i tak też ten postfix się przedstawia), a na wszystkich stronach na których chcemy z niego korzystać np. domena1.pl, domena2.pl, domena3.pl ustawiamy rekord SPF z allow wysyłki z mail.domena1.pl, no i jeśli jeszcze chcesz odbierać to również MX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×