Skocz do zawartości
reshi

Server admin stracił uprawnienia ts3

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu zacząłem się logować przez to hasło które sie dopisuje przy starcie i dzisiaj cały czas walczyłem z botem, aż doszłem do momentu, że w sumie te server query admin mi nie jest potrzebne bo i tak się nie da edytować i zrobiłem kopie tej rangi i chciałem sobie zabrać server query i wtedy pojawił się problem, poniewaz w momencie gdy chce dodać zabrać cokolwiek zrobić z rangą(przez putty) wyskakuje mi takie coś

 

error id=2568 msg=insufficient\sclient\spermissions failed_permid=165

, a sam użytkownik server admin na serwerze pokazuje mi się jako niezarejestrowany (ranga którą otrzymuje każdy po wejściu na kanał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zabrałeś sobie Server Query? Z tego co pamiętam to TS3 ma swoją bazę danych. Próbowałeś przez nią nadać sobie uprawnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy właśnie nie wiem w jaki sposób xD, ale wyskakuje błąd coś z permissiami gdzieś czytałem, że brakuje mi uprawnień, a sam użytkownik na ts3 nie ma żadnej rangi, nie wiem o jaką baze danych chodzi :/ , a zwyczajnie się mu nie da dać żadnej rangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłeś żadnej kopii plików, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że błąd jest chyba w pliku ts3server.sqlitedb bo pobrałem od nowa serwer ts3 i wrzuciłem tylko ten plik i błąd dalej występuje :/ mam backup z rana, zaraz sprawdzę czy na nim też jest ten błąd.Na backup z rana co prawda działa,ale to i tak czeka mnie dużo pracy :/ , ale zawsze łatwiej niż od początku

Edytowano przez reshi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze logi TSa. Może jeszcze tam jakieś wskazówki znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój boże, głupi z głupszym rozmawia.

 

Po pierwsze, ts3server.sqlitedb to baza SQLite serwera TS3, to tam siedzi wszystko poza plikami fizycznymi takimi jak avatary userów czy pliki wysłane przez file managera.

 

Po drugie, spieprzyłeś sobie tą bazę po całości bo jak już wielokrotnie było mówione z konta serveradmin się do cholery NIE KORZYSTA, i absolutnie ŻADEN UŻYTKOWNIK NIE POWINIEN MIEĆ JEGO PRAW, właśnie dlatego że możesz nieodwracalnie spierdzielić uprawnienia, co jest adekwatne do wykonania rm -rf --no-preserve-root / z poziomu roota i dziwienie się, że serwer po reboocie nie chce wstać.

 

A żeby było jeszcze śmieszniej, to po trzecie, nie zrobiłeś żadnej kopii zapasowej swojego serwera, jak na bezmyślnego dzieciaka adminującego teamspeakiem przystało, więc teraz idziesz odrobić lekcje i założysz sobie serwer od zera, bo naprawa bazy jest jak najbardziej możliwa i do zrobienia, ale trzeba mieć minimalne pojęcie z zakresu struktury bazowej TS3, a tobie brakuje podstaw z zakresu robienia kopii zapasowych.

 

Nie wiem ile razy jeszcze wszyscy włącznie z supportem TSa będą powtarzać w kółko to samo zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak archi pisał baza jest do naprawienia, ale tutaj trzeba posiadać troszkę umiejętności i mieć minimalne pojęcie o strukturze baz danych i ts3. Lepiej postaw od nowa serwer jak nie masz kasy na zlecenie komuś by to naprawił, to chyba będzie najlepsza droga. Dziwi mnie jedna rzecz że nie szukasz rozwiązania sam, to zawsze jest jakiś krok by wkońcu czegoś się nauczyć a wystarczy niewiele, choćby wklepanie błędu w google. Co tu dużo mówić jak człowiek nie zna podstawowych komend to można mówić o mydle mydlanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na internecie i nic o błędzie nie znalazłem, a przynajmniej nikomu nie udało się tego naprawić .Poza tym miałem kopie zapasową co napisałem wyżej i poza tym serwer jest postawiony wszystko działa jak należy wszystkie rzeczy co chciałem zrobiłem i niedługo się przenoszę z net-speak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×