Skocz do zawartości
dragon45

MicroVPS problem z serwerem

Polecane posty

Witam, dzisiaj aktywowałem swój pierwszy VPS w życiu, wszystko działało stabilnie i dobrze, ale od pewnego czasu mam problemy:

- Łącze się VPS przez SSH, wszystko działało dobrze, na początek zaktualizowałem pakiety, zainstalowałem i skonfigurowałem potrzebne mi programy i zrobiłem kopię zapasową (użyłem opcji w MicroVPS, jako że jestem początkującym, często coś psuje itd. Taka kopia to łątwe przywróćenie + nie trzeba wszystkiego instalować od nowa, jak po reinstalacji systemu). Siedziałem sobię jeszcze później na VPS i jak to człowiek, - bawiłęm się, po pewnym czasie zakończyłem sesję SSH, następnie znowu chciałem się zalogować i dostawałęm błąd: "conection timed out ".

Hmm, nie wiedziałem co zrobić, więc zrestarowałęm serwer - nie pomogło, pomyślałem, że może coś nie działa, więc przywróciłem kopię zapasową - też nie pomogło, więc postanowiłem przeinstalować system i znowu wszystko skonfigurować...

I wszystko działało aż do czasu, teraz znowu próbuje dostać się do VPS przez SSH, lecz mam ten sam błąd "conection timed out ", znowu próbowałem restartu serwera + przywrócenei kopi, lecz niestety nic to nie dało. Teraz stoję przed kolejną reinstalacją i trzecim konfigurowaniem wszystkiego... Znowu.

Ma ktoś może jakieś sugestie, czemu tak się dzieje? Czemu po pewnym czasie nie mogę połączyć się z serwerem i muszę reinstaować system?

 

ps: Mój system to centos-7-x86_64-minimal, technologia wirtualizacji to OpenVZ Virtualization

Edytowano przez dragon45 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 min? Ja nawet nie zdążam klilknąć ponownie zakładki i mam odpowiedz, dla mnie to jest najlepszy support jaki do tej pory widziałem. Myślałem, że to może moja wina, ja to jeszcze taki niedoświadczony jestem, ale z każdym dniem idzie coraz lepiej, powoli, ale do przodu. Nie chciałęm męczyć supportu i do nich pisać, ale pojdę za twoją radą i do nich napiszę, dziękuje :-}

 

 

hmm, zastanawiało mnie, czemu to forum tak dziwnie działa, przypomniałem sobie teraz, że miałem wyłączoną obsługę javascript :ph34r:

 

 

 

Edytowano przez dragon45 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Witam, dzisiaj aktywowałem swój pierwszy VPS w życiu, wszystko działało stabilnie i dobrze, ale od pewnego czasu mam problemy:

- Łącze się VPS przez SSH, wszystko działało dobrze, na początek zaktualizowałem pakiety, zainstalowałem i skonfigurowałem potrzebne mi programy i zrobiłem kopię zapasową (użyłem opcji w MicroVPS, jako że jestem początkującym, często coś psuje itd. Taka kopia to łątwe przywróćenie + nie trzeba wszystkiego instalować od nowa, jak po reinstalacji systemu). Siedziałem sobię jeszcze później na VPS i jak to człowiek, - bawiłęm się, po pewnym czasie zakończyłem sesję SSH, następnie znowu chciałem się zalogować i dostawałęm błąd: "conection timed out ".

Hmm, nie wiedziałem co zrobić, więc zrestarowałęm serwer - nie pomogło, pomyślałem, że może coś nie działa, więc przywróciłem kopię zapasową - też nie pomogło, więc postanowiłem przeinstalować system i znowu wszystko skonfigurować...

I wszystko działało aż do czasu, teraz znowu próbuje dostać się do VPS przez SSH, lecz mam ten sam błąd "conection timed out ", znowu próbowałem restartu serwera + przywrócenei kopi, lecz niestety nic to nie dało. Teraz stoję przed kolejną reinstalacją i trzecim konfigurowaniem wszystkiego... Znowu.

Ma ktoś może jakieś sugestie, czemu tak się dzieje? Czemu po pewnym czasie nie mogę połączyć się z serwerem i muszę reinstaować system?

 

ps: Mój system to centos-7-x86_64-minimal, technologia wirtualizacji to OpenVZ Virtualization

 

Kontaktuj się z nimi. WHT nie ma szklanych kul a do logów się nikt nie dostanie czy do VPSa bez dostępu do SSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz Z To samo miałem z debianem, myślałem, zę to może przez niego, dlatego zainstalowałęm CentOs, lecz jest ten msam problem.

@ Kamikadze Tak wiem, przepraszam, myślałem, że może coś pogrzebałem i idze łatwo to naprawić (nie chciałem zawaracać głowy supportowi)

 

Odpisali w 45s, "Po wstępnym sprawdzeniu usługi, wszystko wskazuję na błąd w konfiguracji vpsa."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×