Skocz do zawartości
Kon123

Przekierowanie domeny na niestandardowy port

Polecane posty

Witam, mam problem z przekierowaniem domeny o niestandardowym porcie, IP jest z TeamSpeak3, kupiłem ts3 na hostingu gdzie zmienia się tylko port, a IP wszystkie serwery mają takie same, zmienia się sam tylko port i mam problem z przekierowaniem swojej domeny, bo jak przekierowuje to jak chce wejsc to mam przekierowanie na głównego ts3 hostingu a nie na mojego. Domene mam wykupioną na nazwa.pl

Edytowano przez Kon123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz utworzyć rekord SRV w strefie DNS domeny.

Można prosić o jakiś poradnik ? krok po kroku jak mam to zrobić ? albo niech mi pan/i, napiszę krok po kroku jak korzysta pan/i, hosting nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisać do obsługi hostingu, gdzie kupiłeś serwer. Oni będą najlepiej wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisać do obsługi hostingu, gdzie kupiłeś serwer. Oni będą najlepiej wiedzieć.

Własnie jest problem, bo ts stoi na maszynie u kolegi a on sam nie wie, jedynie kazał mi zrobić coś na końcu domeny :8 i wtedy moge się łączyć z moim serwerem.

Taka jest konfiguracja DNS na hostingu gdzie mam swoją domene - http://scr.hu/2dlw/2307g hosting to nazwa.pl

Przekierowałem IP na zewnętrzny adres IP bez napisania portu gdyż zewnętrze IP nie czyta portu tylko samo IP. Po czym wszedłem na Konfiguracje DNS i mam coś takiego : http://scr.hu/2dlw/dxhyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło żebyś do nazwy napisał

Pisałem do nazwy, tyle że oni napisali żebym skonfigurował w DNS. Dalszej pomocy nie otrzymałem z ich strony. Dlatego szukam u was pomocy jak mam poustawiać by działało. Screen : http://scr.hu/2dlw/dxhyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie do nazwy. Tam się pewnie nic nie dowie. Niech kumpel napisze do obsługi hostingu, gdzie ma serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie do nazwy. Tam się pewnie nic nie dowie. Niech kumpel napisze do obsługi hostingu, gdzie ma serwer.

Właśnie że to jest on Właścicielem ; ]

Pomoże mi ktoś ją przekierować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Inaczej, czego on jest właścicielem? Serwera, na którym stoi strona WWW czy TS3? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zrzucie ekranu widać, że już coś kombinowałeś, ale nie wiedzieć czemu popełniłeś co najmniej dwa błędy:

- wpisałeś _tcp zamiast _udp;

- rekord A to adres IP, a nie IP:port ; ) (choć akurat to w żaden sposób nie odbija się na działaniu TeamSpeak, bo SRV kierujesz przecież na ender-craft.eu).

 

Generalnie ma to wyglądać podobnie jak Twój pierwszy zrzut ekranu, ale SRV dla "_ts3._udp", a nie "_ts3._tcp", odpowiedni port (8 w Twoim przypadku?) i skierowany na dowolną domenę/subdomenę, która skierowana jest rekordem A i/lub AAAA na właściwy adres IP (czyli nie musi być to ender-craft.eu, może być dowolna domena kierująca na ten właściwy adres IP, nie może to być domena mająca CNAME, musi mieć A/AAAA).

 

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×