Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość norsob

Nadawanie praw

Polecane posty

Gość norsob

Witam, mam problem z prawem pliku oraz folderu. Po przesłaniu plików na serwer wszystkie nie mają dostępu do "Publiczne prawa dostępu - odczyt". Potrzebuje nadać wszystkim pliką w folderach 644, a foldery 755, tylko jak to zrobić? Jakoś nie widzi mi się zmiana praw każdego pliku osobno...

 

Następna sprawa jest taka, że miałem problem z wyświetlaniem strony na VPS (Debian) wyświetlała się biała strona po wgraniu plików na stronę, w przeciwieństwie do hostingu www na którym wszytko było w porządku. Po sprawdzeniu plików na hostingu www wszystkie miały publiczne prawa do odczytu (czyli tak jak to powinno być), na VPS'ie domyślnie wgrały się z brakiem publicznego odczytu. Jak to naprawić? By pliki po wgraniu na VPS miały dobre uprawnienia tak jak to jest na hostingu www?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cd /katalog/gdzie/masz/te/plikiikatalogi
for i in $(find . -type d);do chmod 755 $i;done
for i in $(find . -type f); do chmod 644 $i;done
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

EDIT: Dzięki.

Tylko czy załatwi to sprawę? Bo nie wszystkie pliki mogą mieć 644 np. plik w owncloud/data musi mieć dostęp również do zapisywania.

Edytowano przez norsob (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to leci dla wszystkich plików i katalogów - analogicznie możesz sobie wejść w katalog ownclouda i poprawić prawa jakie musisz mieć.

prosciej poprawic ręcznie dla 1 katalogu niż dla wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

A jak mają to skonfigurowane serwery www (współdzielone), że po wgraniu wszytko działa jak należy bez żadnej interwencji?

Edytowano przez norsob (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×