Skocz do zawartości
ErnestM

Konfiguracja DNS pod panelem Plesk 12

Polecane posty

Witam, uzywam panelu Parallels Plesk 12.0.18, ktory postawiony jest na VPS w OVH. Mam problem z weryfikacja Google Search Console (Webmasters) poprzez plik, ktory umiescilem na serwerze, jenak od paru dni nie udaje mi sie zweryfikowac witryny, dostaje ciagle blad "Połączenie z Twoim serwerem było niemożliwe." Ktos na podstawie przeswietlenia DNS moze mi powiedziec co moze byc zle skonfigurowane? Ponizej przedstawiam dane odnosnie domeny, konfiguracji dns i zrzut ekranu z konfiguracji w panelu Plesk.

 

Domena, ktora probuje zweryfikowac: http://financien.link

DNS dla domeny financien.link -> ns1.musial.be i ns2.musial.be

 

Zrzut ekranu konfiguracji DNS w zalaczniku.

Edytowano przez ErnestM (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dodaj sobie CNAME to najlepszy sposób weryfikacji. Inna sprawa sprawdź czy przypadkiem IP google nie zostało zbanowane w Fail2Ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie rozwiązuje tej nazwy DNS, więc od tego bym zaczął. Czy na pewno na obu DNS-ach jest strefa dla tej domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziekuje za odpowiedzi. IP nie jest zbanowane, jestem zielony w sprawach konfiguracji i nie wiem za bardzo jak mam utworzyc strefe DNS dla domeny, mam to zrobic u rejestratora? Na chwile obecna u rejestratora ustawilem ns1.musial.be i ns2 na adres IP ale nie utworzylem dla nich zadnych CNAME - w tym zapewne tkwi problem?

 

post-12335-0-31168000-1436439556_thumb.png

Edytowano przez ErnestM (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U rejestratora zmień DNS na: vps174768.ovh.net i sdns2.ovh.net Powinno wtedy wszystko działać bo w obecnej chwili domena nie posiada strefy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem DNS na: vps174768.ovh.net i sdns2.ovh.net to wtedy nie dzialaly mi inne stronki dla ktorych ustawilem adres DNS ns1.musial.be i ns2.musial.be - wiec przywrocilem dmyslne ns1 i ns2 na adresy IP. Obecnie u rejestratora mam wpisane DNS tak jak na obrazku:

 

post-12335-0-87314200-1438071785_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dla wszystkich stron jednakowy DNS lub skorzystaj z modułu CloudFlare który idealnie integruje się z panelem Plesk. Nie zapomnij dodać do adresów IP CF do białej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×