Skocz do zawartości
sreg

Serwer streamingowy vs strona publikująca

Polecane posty

Hej,

 

mam pytanie techniczno-teoretyczne. Mam np. CDN, który obsłuży mi np. 5000 użytkowników 1500 kbs/s, ale mam stronę internetową na której osadzam stream, która osiąga przeciążenie jak odwiedza ją równocześnie 200 osób. Dla jednego streamingu nie warto zmieniać serwera dla tej strony. Co mogę zrobić aby strona nie została przeciążona tego jednego dnia.

 

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak to jest podstrona istniejącego serwisu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to strona z twojej sygnaturki, to zmienił bym to czym prędzej, hosting z home jest dobry dla amatorów i nie uświadczysz tam dobrej wydajności. Ze swojej strony bym polecił przenosiny + jakieś cache i na byle VPSie od rozsądnej firmy wszystko powinno śmigać.
Co do cache to na w/w stronie żadnego nie widzę, jedynie jakiś plugin od optymalizacji.
W3 cache jeżeli strona ma zapas wydajności, niby działa dość szybko ale jak dla mnie ma kilka wad.
Zencache jeżeli masz problem z wywalającą się bazą, pliki zapisywane są w html więc wystarczy że serwer działa, a reszta usług może leżeć i każdy bez problemu połączy się ze stroną nawet przy sporym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Publikacja nie będzie na stronie z mojej stopki, ale na stronie serwisu, który na co dzień pełni rolę informacyjną, a tego jednego dnia na jednej z podstron będzie transmisja. Właściciel strony nie chce przenosić jej na inny serwer. Czy można jakoś zalinkować ? Albo zrobić tak że po kliknięciu w "button" otworzy się okno playera, który będzie leżał na innej stronie np. wspomnianym wyżej https://www.oktawave.com/


aaa i dzięki za uwagi do strony ze stopki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użytkownicy mogą wczytać stronę, żeby kliknąć button, to mogą też wczytać stronę, żeby załadować osadzonego playera. Zrób na tej stronie jakiegoś iframe'a z Twoim playerem w środku i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile elastyczny jest właściciel strony, ale można puścić jego stronę przez Cloudflare'a, co odciąży hosting i da trochę oddechu. Potem już optymalizacja wymaga przeniesienia delegacji na własne serwery.

 

Skoro sama strona nie wytrzymuje ruchu to button też nie da rady, bo jakoś ludzie do tego buttona muszą dotrzeć.

 

Jakbyś potrzebował kogoś już do konkretnej realizacji/wdrożenia streamingu lub optymalizacji strony to zapraszam na PW lub creating.www@gmail.com (działam aktualnie jako freelancer, ale wciąż szukam ludzi, dzięki którym się to może zmienić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×