Skocz do zawartości
europrezes

Bardzo Dziwna Sprawa Z Parkowaniem Domeny

Polecane posty

Próbuję od dłuższego czasu na wszelakie sposoby przenieść domenę .pl (i razem z nią stronę) na nowy serwer - adulthost.com (USA).

Na moim panelu domen az.pl z obecnych NS1 i NS2 wpisuję nowe - ns1.host.org i ns2.host.org, które zaleca adulthost.com, są to jakby anonimowe hosty, po których nikt nie śledzi, z czyich usług korzystasz.

Domena nie chce się zaparkować w nowym cPanelu - ciągle wyświetla się:

Addon Domain Additions

Bind reload skipped on host27 (nameserver disabled) Bind reloading on host170 using rndc zone: [podstawowa.biz] Bind reload skipped on host24 (nameserver disabled) Bind reload skipped on host71 (nameserver disabled) Bind reload skipped on host28 (nameserver disabled) The subdomain, przenoszona-pl.costam.biz has been added. 

przenoszona.pl is already configured.

Removed Entry from httpd.conf The subdomain, przenoszona-pl.costam.biz has been removed. 
przenoszona.pl could not be setup. The subdomain przenoszona-pl.costam.biz was not setup either.

--------------
Dla jasnosci:
przenoszona.pl - to domena, ktorą przenoszę
costam.biz - to podstawowa domena serwera (przenoszoną.pl ustawiam jako domenę dodaną w podkatalog)
przenoszoną.pl chcę utworzyć w katalogu przenoszona-pl, czyli przenoszona-pl.costam.biz

 

I co najlepsze (!) jeśli w panelu domeny az.pl zmienię ns-y na nowe (ns1.host.org itd.) to po wejściu na moją domenę, pojawia się strona:

http://searchportal.information.com/index.mas?epl=

(z tym że u góry jeszcze wyświetla się nazwa mojej domeny).

 

Co wy na to? Coś źle robię, o co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze korzystasz z IE ... ;> czyz nie? Sprobuj narazie dać wpis A na swój server z www, to będzie działać, a w tym czasie rozwiążesz na pewno swoj problem... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przenoszona.pl is already configured.

 

Według mnie to znaczy tyle że już jest ta domena gdzieś wpięta na danym serwerze i nie może jej ustawić jako subdomene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz jej w swojej liscie domen, popros admina o usunięcie domeny i podpięcie jej do Twojego konta. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na to patrzę to wymyślam niecny scenariusz:

- z nsów ns.1.host.org i ns2.host.org korzysta pewnie wiele osób. Ktoś (lub coś automatycznie) dodaje nowe domeny na swoim panelu właśnie z tym nsem. W związku z tym ten ktoś oczekuje, gdy tylko ja zmienię delegację domeny na ten ns, domena wskakuje na czyjeś inne konto. W związku z tym ja nie mogę z tego nsa podpiąć tej samej domeny.

 

Inaczej mówiąc: kiedyś miałem zamiar na taki dowcip: kolega miał hosting w skip.pl, gdzie ja też mam konto. Gdy kupił domenę np. banki.pl, zanim nadał jej nsy, ja już w cPanelu dodałem domenę banki.pl.

 

Potem on ustawił nsy na ns1.skip.pl... i chciał dodać domenę w swoim panelu, lecz domena trafiła do mnie, bo ja ją dodałem pierwszy.

 

Czy to możliwe? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale jeżeli starałeś się sam dodać domene to poprostu dodała się a Ci coś zalagowało i nie dostałeś info (ehh ten cpanel). Tak czy siak, napisz do admina ;-) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam podobny problem z cholernym:

http://searchportal.information.com/index.mas?epl

 

Domena firmowa istniejaca od wielu lat tez nagle zaczyela fiksowac i w roznym czasie z róznych kompów w róznych sieciach, z różncy przeglądarek przekierowuja na ten SEARCHPORTAL.INFORMATION.COM.

Dzieje sie to zarówno dla glownej strony w domenie jaki poszczególnych subdomen. Podanie pelnego adresu na ktory wskazuje subdomena pokazuje strone poprawnie (!). W ramach glownej domeny przy glebszych sciezkach pokazuje czasem brak danej strony.

Wydaje mi sie ze to jakies cholersto ktore zagniezdzilo sie na serwerze prowidera, ktory pechowo dla mnie jest w tych dniach na urlopie...

Czy ktos walczyl z tym tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×