Skocz do zawartości
robson345

2 x GTX980 czy Titan x

Polecane posty

Jak w temacie 2 x GTX980 czy Titan x, a może poczekać na GTX980Ti? O ile się pojawi taka karta.

Ktoś działa na takim sprzęcie i może się podzielić opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejsze będą 2x GTX 980 ale będą miały dużo mniej pamięci.

 

Jeżeli planujesz działanie w 4K+ to przyda się więcej pamięci, jeżeli Full HD i 2K (2560x1440) to wystarczy te 4GB.

Edytowano przez Macsch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogółem zależy do czego ci ta moc potrzebna, czy do renderowania czy do grania.

Nie siedzę w sprzęcie tyle co kiedyś, ale wiem że przy 2 kartach graficznych występował problem mikroprzycięć, przy jednych grach było to bardziej widoczne przy innych mniej. Jeden GTX 980 sam w sobie jest dobry, a titan jeszcze lepszy, lecz w kwestii wydajności wygrywają 2x gtx 980, jeżeli nie spieszy ci się to możesz i poczekać na 980Ti, ale wątpię że przebije titana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt za >2.5k i 4GB ram to imo pomyłka. Osobiście czekam na czerwiec i 390X z 8GB HBM od AMD, lub 980Ti który jak mnie pamięć nie myli wyjdzie we wrześniu lub odrobinę wcześniej, w zależności jak czerwoni sobie poradzą.

 

Jak wszystko dobrze pójdzie to czerwiec-lipiec złożę sobie i7-6700K na mobo asusa, 16-32GB ram, 390X/980Ti asus, PX-512M6e-BK i jakaś buda typu Zalman H1 Black. :)

Edytowano przez Insider (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogółem zależy do czego ci ta moc potrzebna, czy do renderowania czy do grania.

Obecnie renderuje na starym sprzęcie i nagranie około 20 minut, które zawiera 3-4 ścieżki filmowe, 4-5 ścieżek audio, plus ścieżki tekstowe i efekty specjalne, renderuje się 5-6 godzin.

Jeśli złoże potwora to wiadomo ze będzie on też wykorzystywany do gier, ale przeznaczeniem dla sprzętu ma być renderowanie.

 

Nie siedzę w sprzęcie tyle co kiedyś, ale wiem że przy 2 kartach graficznych występował problem mikroprzycięć, przy jednych grach było to bardziej widoczne przy innych mniej.

Problem mikroprzycięć już dawno został rozwiązany, ba nawet ostatnio zamiast dublować procesy zaczyna się przesuwać procesy na drugą kartę.

 

Jeden GTX 980 sam w sobie jest dobry, a titan jeszcze lepszy, lecz w kwestii wydajności wygrywają 2x gtx 980, jeżeli nie spieszy ci się to możesz i poczekać na 980Ti, ale wątpię że przebije titana.

 

2x gtx980 posiadające w sumie 8 giga ramu kosztują tyle samo co jeden Titan X, który ma 12 giga ramu.

Nie wiem czy warto czekać na gtx980Ti bo cena początkowa może być zbyt wysoka, co spowoduje że nie będzie opłacało się kupować tej karty. Jedyny plus jest taki że zwykłe gtx980 potanieją.

 

Sprzęt za >2.5k i 4GB ram to imo pomyłka. Osobiście czekam na czerwiec i 390X z 8GB HBM od AMD

Amd dla mnie umarło lata temu i nie popełnię drugi raz tego samego błędu. Bo co zapowiedź nowego sprzętu jest wielkie hura że teraz oto ta karta pobije karty Nvidi, a kończy się zawsze tak samo.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2x gtx980 posiadające w sumie 8 giga ramu

Pamięć przy SLI się nie sumuje. Przy 2x GTX 980 będziesz miał 4GB VRAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięć przy SLI się nie sumuje.

 

Od jakiegoś czasu się sumuje. Wszystko zależy od wykorzystania.

W grach ostatnio zauważyłem że jest to trend rosnący, dla przykładu GTA V sumuje pamięć z dwóch kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tyle że GTA V ustawione ze wszystkimi opcjami na max potrzebuje więcej pamięci i mocy niż oferują obecnie istniejące pojedyncze karty graficzne. Jak się nie zepnie dwóch w SLI to nie wykorzysta się full mocy gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w jaki sposób to robi? Karty muszą się przecież jakoś podzielić zadaniami, każda ma swoją fizyczną pamięć a jej współdzielenie byłoby niezbyt wydajne (to fizycznie nigdy nie byłoby szybsze niż dostęp do własnej pamięci).

 

To, że gra Ci pokazuje że masz 2x ilość ramu (8GB z dwóch kart po 4GB) nie znaczy, że tak to faktycznie działa, ani broń boże nie znaczy, że Twoja grafika stała się 2x mocniejsza, bo masz dwie karty.

 

Chociażby przykładem niech będzie obróbka grafiki przez jedną kartę, a przeliczanie fizyki przez drugą kartę. Wiele w temacie sli od jakiegoś czasu się zmienia, bo model powielania procesów nie daje takich efektów jak ich rozdzielanie. Wciąż jest bardzo wąska liczba procesów które da się tak rozdzielić ale zawsze to coś.

 

To, że gra Ci pokazuje że masz 2x ilość ramu (8GB z dwóch kart po 4GB) nie znaczy, że tak to faktycznie działa, ani broń boże nie znaczy, że Twoja grafika stała się 2x mocniejsza, bo masz dwie karty.

Faktycznie to jest tak że jak wyłączę sli to pokazuje tylko 2 giga ramu i jak ustawię detale tak jak pod 4 giga ramu to mam pokaz slajdów na ekranie. Jak włączę sli to gra działa na 60-70 klatkach przy tych samych ustawieniach. Nie ma mowy o 2x wydajniejszej grafice ale postęp jest widoczny. Sli kiedy się pojawiło dawało max 20% więcej wydajności w grach, teraz dużo się zmieniło. Oczywiście bardzo mało programów czy też gier wykorzystuje fakt rozdzielania procesów na 2 karty, tym bardziej że w przypadku gier to typowe porty z konsol są.

 

Tyle że GTA V ustawione ze wszystkimi opcjami na max potrzebuje więcej pamięci i mocy niż oferują obecnie istniejące pojedyncze karty graficzne. Jak się nie zepnie dwóch w SLI to nie wykorzysta się full mocy gry.

Nie do końca tak jest, bo im wydajniejsza karta tym mniej ramu potrzebuje. Taki gtx980 nawet nie wykorzystuje w pełni 4 giga ramu pamięci w GTA, a gra lata na max detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×