Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hexu

VPS pod oficjalny polski serwer gry

Polecane posty

Dzień dobry,

piszę z zapytaniem o współpracę. Mianowicie niedawno stałem się właścicielem domeny internetowej reignofkings.pl jest to polski odpowiednik oryginalnego adresu reignofkings.net. Z doświadczenia wiem, że np. dzięki upolowaniu głównej polskiej domeny serwisy takie jak minecraft.pl lub dayz.pl cieszą się dużą popularnością. Ja wraz z kilkoma znajomymi planujemy zbudować serwis połączony z forum na temat gry reign of kings (oraz bazę danych na skrypcie typu wiki). Gra ta jest grą MMO survival z elementami budownictwa osadzoną w czasach średniowiecza do której każdy może postawić własny serwer. Do jego postawienia na wstępie potrzebny jest serwer VPS lub dedykowany z systemem operacyjnym windows, minimum 4GB RAM i pozostałe komponenty kompatybilne, myślę, że o wyższych konfiguracjach należy rozmawiać dopiero w kolejnych fazach projektu jeśli odniesie on sukces. Jako że ta gra jest dopiero w fazie alfa i jej popularność w Polsce dopiero się zaczyna ciężko jest mi oszacować prawdopodobieństwo sukcesu oraz profit jaki firma hostingowa będzie mogła z tego pozyskać, tak samo jak i ja z ekipą. Planujemy włożyć w to trochę pracy i zobaczyć co przyniesie czas. Jeśli jednak projekt odniósłby sukces, myślę, że byłaby to niezła reklama dla firmy hostingowej. Jeśli posiadacie wolne zasoby w postaci serwerów jakie opisałem powyżej to uważam, że warto rozpatrzyć tę formę współpracy/sponsoringu bez większych wstępnych warunków.

 

Pozdrawiam,

Hexu

Edytowano przez hexu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej jest zainwestować w ten serwer? Nikt w ciemno nie zasponsoruje Wam takiej maszyny. W ogóle nie rozumiem, skąd pomysł na sponsoring. Jak projekt wypali i będzie z tego kasa to będzie całość dla was, a po co wciągać tu sponsora?

 

Skoro jest was kilku to kupcie sobie vpsa na minsthost z windowsem, zróbcie zrzutkę i będzie was stać, nie są to jakieś nieosiągalne koszta, a profity będziecie czerpać w 100%.

 

 

Rozumiem, że się boicie wrzucić w ten projekt ~200-300zł, ale tak to działa. Zawsze jest ryzyko. Za łatwo nie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie boimy się i najprawdopodobniej tak to się skonczy, że ja sam tego VPSa kupię. Profitów jako takich raczej nie będzie jeśli chodzi o pieniądze, ewentualnie bardzo mikro płatności. Ewentualnym profitem dla serwisu hostingowego może być reklama i w przyszłości gdyby gra stała sie popularna to sprzedaż serwerów stricte ustawionych pod tę grę. Podchodzę do tego wszystkiego na spokojnie i z dystansem, jeśli nie znajdzie się nikt chętny do dołączenia do nas to pomyślę o innych drogach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej o sponsoring VPS (nie mówiąc już o serwerze dedykowanym) w tych czasach ciężko, było wiele przekrętów.

Lepiej zainwestuj w swój serwer, nie jest to aż taki duży koszt jak rozdzielicie to na kilka osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy nie tylko ofert pełnego sponsoringu oczekuję, oferty tanich lub wręcz rabatowych VPSów z Windowsem również są mile widziane. Abstrahując od tego, znajdę gdzieś VPSy na windowsie, tańsze niż w mintshoscie?

Edytowano przez hexu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W webh.pl masz rabat 25% przy płatności rocznej na vps z windows.

Przy jego wymaganiach (4gb ramu minimum) to i tak wyjdzie mu kilkaset zł rocznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×