Skocz do zawartości
Martin

[Współpraca] Wolne 20 serwerów

Polecane posty

Witam

Ponieważ zostało nam ok 20 wolnych serwerów (wszystko to Delle z 1,2 CPU 24-128GBramu) które mamy w serwerowni w ATMie to chetnie wynajmiemy je.

 

Każda propozycja współpracy mile widziana :)

możemy świadczyć usługi administracji na tych serwerach (z tego żyjemy)

Oferta raczej atrakcyjna(pojęcie względne) cenowo, uzależniona od łącza (tego nie mamy w nadmiarze, ale można dołozyć (choć ATM nie jest tani w tym zakresie)

Koszt wynajmu jednego serwer to ok 200 pln netto miesięcznie (2x E5-2470, 32GB ram, 2x 146GB SAS plus dostep do macierzy)

Najchętniej porozumiałbym sie z jakąs firmą hostingową (pośrednikiem) :)

 

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie łącza do serwera ? Ile adresów IP ? Limit transferu ? Kontrolery raid jakieś na dyski ? Możliwość dołożenia dysków ? FV ?

IDRAC ? Czas reakcji na awarie sprzętu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualne łacze 20 mb, mozna dokładać, brak ograniczeń w transferze, ip mozna dokładać (nie wiem niestety jaka cena-ATM)

Do serwerów nie mozna dokładać dyskow, można dopinać luny z dwóch macierzy (jedna iscsi jedna FC)

Dyski wewnetrzne: 2 x 146GB SAS 6Gb/s 15tys. obr./min 2,5-calowy dysk twardy (z technologią hot-plug) H310 kontroler

Do macierzy link przez Qlogic QME2572 8Gb/s, zarządzanie przez iDrac7 (nie wiem w sumie jaka wersja softu)

Macierz FC to MD 36xx , dyski sas 300gb i sata 1TB, w sumie ok 24 dyski

Rekacja na awarie do ustalenia, zawsze w odwodzie bedą 2-3 serwery zapasowe

Kontakt przez prv (podam namiary na nas)

Oczywisce fv , możliwość wejscia z nami do ATMu i sprawdzenia sprzętu

 

pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta fajna ale niestety łącze za słabe . Rurka się przytka przy robieniu backupow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdą się chętni na jeszcze 2 serwery to łacze zwiększe w tej cenie do 100, niestety atm dość słono liczy sobie za łącze :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma serwer ? Jakiś feedback w tym temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z forum dwie osoby używają kilku serwerów, łacze jest 100mb juz, zwiększymy lada dzien do 300 (wiem ze to dla niektorych dalej mało :) )

W ten weekend uruchamiamy kolejne serwery (były wyłaczone do tej pory), więc jak będziesz chciał to mozemy wystawić cos na testy na jakiś czas

Z tego co wiem to serwery radza sobie ok jak narazie (odnosnie wydajnosci), tylko brak dyskow w serwerach jest problemem dla niektorych (brak zaufania do macierzy :) )

marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×