Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damian_damian

Sprzedaż Domeny - Pytanie.

Polecane posty

Witam.

Posiadam domenę, którą chcę sprzedać. Domenę kupiłem 3 miesiące temu w netart (nazwa.pl) w promocji „ścinamy ceny”. Czyli po roku od kupienia muszę ją wykupić na następny rok. Teraz pojawia się pytanie. Jeżeli domenę sprzedam za kilka dni to, kto musi zapłacić za wykupienie jej na następny rok? Ja czy nowy właściciel?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy właściciel, gdyż to jemu przekazujesz wszelkie prawa do tej domeny... Po co miałbyś płacić za coś, co nie jest Twoje?;-) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

A czy należy przy ofercie sprzedaży zaznaczyć, że domenę trzeba wykupić jeszcze raz?

Druga sprawa.

Jak się to przedstawia w rzeczywistości?

Rozumiem, jeżeli ja, czyli sprzedawca oraz kupujący są w tej samej firmie w tym przypadku nazwa.pl. A jeżeli kupujący jest w innej firmie np. home.pl?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ... przedłużyć o kolejny rok a potem o kolejny przenosząc do innego rejestratora pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promocje maja do siebie to, ze lubia kryc haczyki. Sprawdz czy w regulaminie nie ma zapisu o tym, ze przez rok nie mozna przenosic domeny do innego registrara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowy właściciel opłaci z góry kolejny rok abonamentu domeny, a nazwa.pl mu ją o ten rok przedłuży, to warunki promocji będą spełnione i nie powinno być raczej problemu z transferem. No chyba, że faktycznie zastrzegli sobie w regulaminie zakaz transferu przez jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×