Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bodzio

Kolokacja W Gts/energis, Kto Chętny Do Współdzielenia?

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie.

 

Otóz zamierzam zmienić swojego dotychczasowego operatora i przenieść kolokowane serwery do GTS/Energis. Sam potrzebuje pasmo minimum 10Mbps + przynajmniej 6-8U w szafie. Wymieniłem kilka maili. Oto ceny jakie udało mi się wynegocjować.

 

Pasmo 10Mbps - 2600pln

Kolokacja 8U - 650pln

Szafa 42U - 1500pln

 

Wszystkie ceny oczywiście netto. Pomyślałem sobie, że można by te ceny jeszcze nieco zbić, zbierając się jeszcze wiekszą grupą. W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś byłby chętny na uczestnictwo w takim przedsięwzięciu?

 

Co oferuję?

 

Pasmo 1Mbps - 260pln (1 port FE 10/100)

Kolokacja 1U - 85pln

 

Wielokrotności tego oczywiście mile widziane. Im więcej ludzi się zgłosi, tym cena za pojedyńczy Mbps będzie niższa. Zeby nie było wątpliwości, pasmo gwarantowane CIR=MIR niezależnie od operatora do/od którego ruch wychodzi. Podobnie z kolokacją. Jeślu uda się wynająć całą szafę, to cene /U dzielimy po równo. Wszystkie ceny są oczywiście cenami _netto_. Zaznaczam, iż niechcę na tym zarabiać, zależy mi tylko na zbiciu cen poprzez zakup hurtowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie.

 

Otóz zamierzam zmienić swojego dotychczasowego operatora i przenieść kolokowane serwery do GTS/Energis. Sam potrzebuje pasmo minimum 10Mbps + przynajmniej 6-8U w szafie. Wymieniłem kilka maili. Oto ceny jakie udało mi się wynegocjować.

 

Pasmo 10Mbps - 2800pln

Kolokacja 8U - 650pln

Szafa 42U - 1500pln

 

Wszystkie ceny oczywiście netto. Pomyślałem sobie, że można by te ceny jeszcze nieco zbić, zbierając się jeszcze wiekszą grupą. W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś byłby chętny na uczestnictwo w takim przedsięwzięciu?

 

Co oferuję?

 

Pasmo 1Mbps - 280pln (1 port FE 10/100)

Kolokacja 1U - 85pln

 

Wielokrotności tego oczywiście mile widziane. Im więcej ludzi się zgłosi, tym cena za pojedyńczy Mbps będzie niższa. Zeby nie było wątpliwości, pasmo gwarantowane CIR=MIR niezależnie od operatora do/od którego ruch wychodzi. Podobnie z kolokacją. Jeślu uda się wynająć całą szafę, to cene /U dzielimy po równo. Wszystkie ceny są oczywiście cenami _netto_. Zaznaczam, iż niechcę na tym zarabiać, zależy mi tylko na zbiciu cen poprzez zakup hurtowy.

 

 

Przymierzam sie do przeniesienia swoich maszych do GTS/Energis. Po

wymianie kilku maili dostalem taka oferte:

 

- kolokacja 8U - 650pln netto

- lacze 10Mbps - 2600pln netto

 

Jak myslicie? Czy to sa dobre ceny? Generalnie w moim przypadku, jest to

jednak nieco taniej, niz to co ofertuje mi ATMan (gdzie jestem obecnie

kolokowany). Tylko boje sie samej zmiany, czy GTS/Energis zapewni mi

podobne warunki?

 

Tomek

czy to wstyd przyznac sie ze jednak cos sie chce "przytulic"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek

czy to wstyd przyznac sie ze jednak cos sie chce "przytulic"?

 

Witam serdecznie.

 

Tomek, to mój współnik. On negocjował te ceny. Musieliśmy się źle zrozumieć przez telefon. Oferta poprawiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- kolokacja 8U - 650pln netto

- lacze 10Mbps - 2600pln netto

 

Moim zdaniem to bardzo dobra oferta (przynajmniej cenowo) ... Czy to jest pewna informacja ?

Jaki jest koszt instalacji, na jak dlugo trzeba podpisac umowe ? Kiedys GTS ograniczal ruch do TPSA na poziomie max 60 % calosci lacza. To ograniczenie zostalo zniesione ?

 

Pozdrawiam

 

Vil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to bardzo dobra oferta (przynajmniej cenowo) ... Czy to jest pewna informacja ?

Jaki jest koszt instalacji, na jak dlugo trzeba podpisac umowe ? Kiedys GTS ograniczal ruch do TPSA na poziomie max 60 % calosci lacza. To ograniczenie zostalo zniesione ?

 

Witam serdecznie.

 

Tak, to jest pewna informacja. Mamy przed sobą wstępną umowę.

 

- O ile mi wiadomo, nie ma kosztu instalacji. W naszej umowie nie ma o tym ani słowa.

- O ile mi wiadomo GTS Energis standardowo podpisuje umowy na 24miesiące, aczkolwiek to jest dla nas całkowicie nie akceptowalne i będziemy jeszcze o tym rozmawiać.

- Ceny zostały obliczone przy założeniu, że nie ograniczamy w żaden sposób ruchu do TPNet. Tak więc pełna dostępna przepustowość może iść tylko i wyłącznie do TPnet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisuje umowy na 24miesiące, aczkolwiek to jest dla nas całkowicie nie akceptowalne i będziemy jeszcze o tym rozmawiać.

 

To wszystko wyjasnia ...

ZMojego doswiadczenia wynika, ze podpisanie umowy na dwa lata u innych operatorow powoduje spadek ceny nawet o 30 - 40 %.

 

Czy w umowie jest klauzula o urynkawianiu cen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy w umowie jest klauzula o urynkawianiu cen ?

 

 

W tej, którą mamy nic takiego nie ma. Niemniej tak jak powiedziałem, nie damy się sztucznie przywiązać do żadnego operatora na tak długi okres czasu. Jeśli warunki i ceny będą odpowiednie, to na pewno zostaniemy. Niemniej interesuje nas podpisanie umowy tylko i wyłącznie na czas nieokreślony. Po prostu nie doszliśmy jeszcze do etapu negocjacji warunków samej umowy, do tej porty rozmawialiśmy głównie o cenach :)

 

Co więcej, wczoraj byliśmy na spotkaniu u naszego dotychczasowego operatora (ATM) i dostaliśmy kilka ofert, z których przynajmniej dwie są dla nas bardzo atrakcyjne, a trzecia gwarantuje nam dokładnie takie sane ceny za pasmo przy nieco tylko wyższych za miejsce w szafie. A to wszystko bez całego zamieszania związanego z przenoszeniem się gdziekolwiek - oraz przy już umowie podpisanej na czas nieokreślony (to stan faktyczny na chwilę obecną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu nie doszliśmy jeszcze do etapu negocjacji warunków samej umowy, do tej porty rozmawialiśmy głównie o cenach :)

 

Jak jest mozliwe rozmawianie o cenach bez okreslenia przemiotu uslugi (czyli umowy) ? Jest to jeden z najczesciej popelnianych bladow przez wiekszosc osob stawiajacych pierwsze kroki w biznesie.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest mozliwe rozmawianie o cenach bez okreslenia przemiotu uslugi (czyli umowy) ? Jest to jeden z najczesciej popelnianych bladow przez wiekszosc osob stawiajacych pierwsze kroki w biznesie.

 

Dla mnie okres na jaki jest podpisywana umowa, to sprawa drugożędna. Podstawowe czynniki to jakość i cena. Niemniej na kolejnym spotkaniu poruszymy również i tą kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie okres na jaki jest podpisywana umowa, to sprawa drugożędna. Podstawowe czynniki to jakość i cena.

 

Zaprzeczasz sam sobie ;-)

 

Niemniej interesuje nas podpisanie umowy tylko i wyłącznie na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaprzeczasz sam sobie ;-)

 

Dokladnie tak.

Jak juz pisalem w jednej z czolowych polskich ISP roznica w cenie przy umowie na 2 lata/czas nieokreslony wynosila jakies 35 % !

Cena ktora podal mu GTS radykalnie sie zmieni przy umowie na czas nieokreslony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Cena ktora podal mu GTS radykalnie sie zmieni przy umowie na czas nieokreslony.

 

Ze swojej strony dodam, ze nawet przy podpisaniu umowy na czas okreslony mozna bez zadnych problemow negocjowac kolejne aneksy z nizszymi cenami (przy zwiekszaniu przepustowosci). Takze nie ma tragedii - jak do tej pory GTS jest w tej kwestii dla nas bardzo pro kliencki!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Przepraszam, za długi czas bez reakcji.

 

Być może nie wyraziłem się wystarczająco jasno. W chwili obecnej mamy podpisaną umowę z ATM S.A. na czas nie określony. Dla nas sprawą absolutnie oczywistą jest, że nie zmienimy operatora jeśli warunki u tego nowego będą dla nas gorsze. To chyba jasne. Kluczowymi w przypadku tej umowy czynnikami są jakość usług, oraz ich cena. Czas trwania umowy jest jak napisałem sprawą drugożędna, ale nie pomijalną. Nie dopuścimy przecież do absurdalnej sytuacji w której przy kilu(nasto?) procentowej różnicy w cenie, będziemy musili podpisać umowę na dwa lata. To przecież jakiś absurd.

 

Co więcej. Jesteśmy po rozmowie z ATM na temat cen, i dostaliśmy _znacznie_ lepszą ofertę cenową przy zachowaniu okresu na jaki podpisana jest umowa. Tak więc przy obecnie proponowanych warunkach przez GTS nie ma mowy, żebyśmy się przenieśli. Rozmawialiśmy już o tym z naszym prowadzącym a ten zgodził się przygotować kolejną, jeszcze kożystniejszą dla nas ofertę.

 

vilgefortz napisał "Jak juz pisalem w jednej z czolowych polskich ISP roznica w cenie przy umowie na 2 lata/czas nieokreslony wynosila jakies 35 % Cena ktora podal mu GTS radykalnie sie zmieni przy umowie na czas nieokreslony."

 

Prawdę mówiąc trochę nie rozumiem oco Ci chodzi. Jeśli żeczywiście będzie tak jak mówisz, to po prostu zostaniemy u starego operatora. Dla nas sprawa jest prosta. BTW: O jakim "kluczowym" operatorze tutaj mówisz?

 

adamszendzielorz napisał "Ze swojej strony dodam, ze nawet przy podpisaniu umowy na czas okreslony mozna bez zadnych problemow negocjowac kolejne aneksy z nizszymi cenami (przy zwiekszaniu przepustowosci). Takze nie ma tragedii"

 

Spadek ceny 1Mbps przy zwiększaniu przepustowości łącza jest przecież oczywisty. Ja mówie o stuacji, w której za rok na rynku koszt 10Mbps może być diametralnie różny. Niech spadnie dajmy na to o 30%. Co wtedy? Pójdziesz do GTS z prośbą o obniżkę ceny? Pewnie, oni mogą ale nie muszą się na to zgodzić. A podpisana umowa obowiązuje. W przypadku podpisania jej na czas nieokreślony, zawsze możesz ją wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Spadek ceny 1Mbps przy zwiększaniu przepustowości łącza jest przecież oczywisty. Ja mówie o stuacji, w której za rok na rynku koszt 10Mbps może być diametralnie różny. Niech spadnie dajmy na to o 30%. Co wtedy? Pójdziesz do GTS z prośbą o obniżkę ceny? Pewnie, oni mogą ale nie muszą się na to zgodzić. A podpisana umowa obowiązuje. W przypadku podpisania jej na czas nieokreślony, zawsze możesz ją wypowiedzieć.

 

Ale chyba bedziesz sie rozwijal i bral coraz wieksza przepustowosc? Przy kolejnych aneksach stara cena zupelnie nie jest brana pod uwage - bieze sie realia rynkowe ;)

 

Czyli np. miales 10Mbit za 600 pln / 1Mbit (sytuacja ekstremalna ale jeszcze nie dawno takie ceny byly;-) podpisujesz aneks na 12Mbit za 300 pln / 1Mbit B) Placiles 6k pln, placisz 3600. Nie robia z takich sytuacji zadnych problemow.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli np. miales 10Mbit za 600 pln / 1Mbit (sytuacja ekstremalna ale jeszcze nie dawno takie ceny byly;-) podpisujesz aneks na 12Mbit za 300 pln / 1Mbit ;) Placiles 6k pln, placisz 3600. Nie robia z takich sytuacji zadnych problemow.

A jak zmieni sie na przyklad szef i zaczna robic problemy to co? B)

 

Przygoda z Futuro (kilka lat temu) nauczyla mnie, ze nie wolno podpisywac lojalek (zbyt duze ryzyko) :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
A jak zmieni sie na przyklad szef i zaczna robic problemy to co? ;) Przygoda z Futuro (kilka lat temu) nauczyla mnie, ze nie wolno podpisywac lojalek (zbyt duze ryzyko) B)

 

Wiadomo, ze trzeba miec glowe na karku, ale lojalka na np. 12 miesiecy nie jest taka zla :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chyba bedziesz sie rozwijal i bral coraz wieksza przepustowosc? Przy kolejnych aneksach stara cena zupelnie nie jest brana pod uwage - bieze sie realia rynkowe ;)

 

Oczywiście będe. Ale zakładam też taką sytuację, w której moge mieć drobny, powiedzmy półroczny przestój. A ceny na rynku mogą spadać. Co wtedy? Dlatego jestem raczej sceptycznie nastawiony jeśli chodzi o jakie kolwiek umowy długoterminowe. Chyba, że warunki są jasne i z góry wiadomo, że można będzie renegocjować ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×