Skocz do zawartości
Saturn

Początkujacy Prosi O Pomoc

Polecane posty

Witam, pierwszy raz wykupilem domene. Wykupilem na: adresik.pl, no i ja zaplace, to wejde w panel uzytkownika, i jak mam sie zalogowac (chodzi o nick, czy login to ma byc domena, czy co innego) i jak wejde do tego panelu, jak zrobic zeby dzialala ta domena, poprostu ze jak w nia wejde e-saturn.net to bedzie moje forum tam. Co bedzie trzeba zmienic w danych ftp, prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pierwszy raz wykupilem domene. Wykupilem na: adresik.pl, no i ja zaplace, to wejde w panel uzytkownika, i jak mam sie zalogowac (chodzi o nick, czy login to ma byc domena, czy co innego) i jak wejde do tego panelu, jak zrobic zeby dzialala ta domena, poprostu ze jak w nia wejde e-saturn.net to bedzie moje forum tam. Co bedzie trzeba zmienic w danych ftp, prosze o pomoc :)

Czy rejestrując się tam/kupując domenę wybierałeś jakiś inny login oprócz nazwy domeny? Jeśli tak, to można się domyślać, że właśnie tego loginu należy użyć do dostępu do panelu. I czy tak trudno jest sprawdzić, co zadziała jako login?

A żeby pod adresem domeny działała jakakolwiek strona, to trzeba tę domenę skierować na serwery DNS firmy, w której tę stronę (forum) utrzymujesz.

Jak jesteś tak bardzo początkujący, to trzeba było wykupić domenę/serwer w firmie, która ma porządną obsługę klienta (polecam home.pl) i można się od niej dowiedzieć, co zrobić, żeby wszystko śmigało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zrobic zeby dzialala ta domena, poprostu ze jak w nia wejde e-saturn.net to bedzie moje forum tam

 

Na samej domenie nie postawisz forum. Potrzebny jest jeszcze hosting (miejsce na serwis/forum), pod który przekierujesz tą domene. Popatrz po ofertach hostingu na tym forum, i wybierz coś dla siebie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

:) przecież wiem, mam serwer na livenet.pl (large) :)

 

To musisz do serwera w livenet.pl dodac zakupiona domene przez panel administracyjny. Nastepnie zalogowac sie na panel zarzadzania domena i przypisac tej domenia DNS'y z livenet.pl i jesli nie jest automatycznie dodawana tworzona domana na serwerze livenet.pl to napisac do admina zeby dodal ta domena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypunktuje pomimo odpowiedzi poprzednika :)

1. zaparkowanie domeny w panelu administracyjnym livenet (ew. można pisać do admina jeśli mamy problem z zaparkowaniem)

2. przekierowanie domeny (w panelu domeny) na dnsy livenet

3. odczekanie odpowiedniego odstepu czasu (do 48 godzin) az domena zacznie poprawnie kierowac na Twoj serwer w livenet

4. instalacja wybranego systemu forum na swoim serwerze

5. to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodze do tego panelu domeny, i pisze Domeny Oczekujące, i tam jest moja domena, DNSy podawalem przy rejestracji, wczoraj ja zarejstrowalem, mniej wiecej o tej godzinie. Wszystko mam dobrze czy musze cos zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, dzisiaj w poludnie wyslalem kase

 

To pewnie jeszcze nie otrzymali wpłaty lub nie zaksięgowali. Może będzie szybciej jak prześlesz (faxem lub mailem) potwierdzenie wpłaty. To w większości firm wystarczy.

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slabo sie na domenach znasz.. wcale nie trzeba podpinac

rotfl... oczywiscie, że trzeba, z tym, że w cPanelu masz dwie opcje -zaparkować lub podpiąć ... Przed chwilą sam nie miałeś pojęcia niczegoo domenach, a teraz kogos krytykujesz, nie mając najmniejszej racji...Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to działać jako domena to trzeba zaparkować/podpiąć ją na hostingu, lecz niektórzy dostawcy domen (nie pamiętam już dokładnie) oferują przekierowanie na URL - osobiście nigdy nie korzystałem, ale domyślam się że działa na zasadzie zwykłego aliasu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×