Skocz do zawartości
protoplasta

Słaba pozycja w google

Polecane posty

Jakiś czas temu byłem strasznie wysoko w google i nie wiem co się stało bo od jakiegoś czasu (około 2 miesiecy) moje wpisy nie są widoczne w google mimo że są indeksowane (nie jest to problem ze wszystkimi jednak ze znaczną większością). Dzisiaj w sitemapie znalazłem, że wpisy mają odświeżanie miesięczne, więc czy to mogło być przyczyną problemów? Bo miedzy czasie zmieniałem styl lecz na poprzednim wszystko zdaje się że łapało elegancko. Strona główna cały czas miała ustawione odświeżanie natychmiastowe, więc czy przyczyną może być to że ten inny styl słabo linkuje do wpisów? I czy zmiana odświeżania w sitemapie powinna coś zmienić w tej kwestii? Bo cześć stron, które są wysoko w google nie bawią się w sitemapy.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mało informacji dotyczących tej sytuacji. Sitemapa nie powinna mieć w tym żadnego wpływu, jeśli wszystko wcześniej normalnie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adresu strony zbytnio podawać nie chce. Wygląda to następująco. Wpisując w google tytuł wpisu nie pokazuje się ten konkretny wpis, a jedynie 50 innych newsów z mojej strony, w których w opisie wyniku wyszukiwania pojawia się dany wpis. Dla mnie jest to strasznie dziwne, bo teraz pomimo zmiany w sitemapie nic to nie dało. Może ktoś już miał kiedyś podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rada to podepnij stronę do analiticsa, kolejna jezeli masz dużo tekstów to wykup komercyjną albo zaimplementuj darmową wyszukiwarkę google na stronie. Zbadaj przy okazji stronę na woorank może tam coś pokaże. Zasada jest bardzo prosta im bardziej jesteś transparentny dla googlea i prowadzisz czyste zasady promocji strony tym większe masz szanse że strona wypłynie. Ostatnia rada, dużo dobrych tekstów, strona do zajawek na G+ i FB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka polityka Google w tamtym roku po aktualizacji pingwina ludzie łapali się za głowy bo lecieli ostro w indeksie, więc i w tym roku pewnie znowu była aktualizacja, ale teraz nie ma komu to ogłosić światu po odejściu Matta Cuttsa. Mi się też sięgnęło w tym roku i też poleciałem w indeksie, tak jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie warto zrobić profil w serwisie społecznościowym google+ dla swojej firmy i regularnie dbać o umieszczanie tam treści. Najlepiej robić to wspólnie dla różnych serwisów tego typu za pomocą jakiegoś oprogramowania, są różne opcje, oszczędza to czas i energię. Znam przypadki w których samo regularne prowadzenie profilu w google+ zapewniło duży awans na liście wyników wyszukiwarki google. Cóż takie czasy ze trzeba chwytać się społecznościówek wszelkiego rodzaju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to takimi rzeczami zajmują specjalistyczne firmy. Jak się na tym nie znasz, to chyba niewiele zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu miała miejsce kolejna aktualizacji. Strony, które nie są przyjazne urządzeniom mobilnym spadną w indeksie, a te które są zyskają.

 

Strony można sprawdzać pod tym adresem:

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×