Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć. Jak połączyć się przez tunel z remote port forwarding, żeby wystawić mój lokalny adres tcp na świat? Jako tunel posłuży mi serwer VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej przez ssh.

OpenVPN to też dobra opcja

Jest cała masa poradników dostępnych w internecie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Korzystam z Putty, ustawiam w ustawieniach tunel kierujący na mój lokalny adres, ale nic z tego nie wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok więc od początku

 

W konfiguracji sshd musisz mieć (zakładając, że nie korzystasz z ipv6):

AddressFamily inet
ListenAddress 0.0.0.0

GatewayPorts yes #bo inaczej port będzie się starał bindować na ipv6 i nie będzie działać (nawet z powyższymi regułami)

AllowTcpForwarding yes #wiadomo

 

restartujesz sshd

# iptables -I INPUT -p tcp --dport 3389 -j ACCEPT # tak na wszedlki wypadek / zakładamy, że chcesz udostępnić RDC

 

Następnie łączysz się za pomocą putty ustawiając w połączeniu jak na obrazku(2 checkboxy na górze mają być zaznaczone):

1.png

 

gotowe

Na VPS-ie masz port 3389 wskazujący na Twój komputer

Upewniamy się:

#netstat -lutnp |grep 3389

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie tak jak powiedziałeś:

root@vps141743:~# netstat -lutnp |grep 3389
tcp        0      0 0.0.0.0:3389            0.0.0.0:*               LISTEN      631/0
tcp6       0      0 :::3389                 :::*                    LISTEN      631/0
root@vps141743:~#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netstat wskazuje, że port na VPS-ie jest otwarty - sam tunel się zestawił, więc:

 

Czy linijka:

AllowTcpForwarding yes

na pewno jest w konfiguracji ?

 

Czy lokalny port na komputerze jest otwarty/nasłuchuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy edycji /etc/ssh/sshd_config nie miałem AllowTcpForwarding, więc dopisałem je ręcznie. Wyłączyłem zaporę i antywirusa. Nadal nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz wystawić wszystkie porty z komputera na świat tak? Jeśli masz połączenie NATowane to musisz ustawić DMZ na routerze, albo przekierować wszystkie porty na swoje IP lokalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby łącząc się (gdziekolwiek) przez IP z VPS wszystko było przekierowane do mnie. Np. wpisuję w przeglądarce IP VPS'a i wyświetla się strona WWW hostowana u mnie w domu. Nie mam dostępu do routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nie masz dostępu do routera to nie widzę możliwości wykonania tego co Ty chcesz osiągnąć ponieważ to router decyduje gdzie co jest wyświetlane. Jeżeli wpisujesz swoje IP, to ono dochodzi do routera i to jego reguły decydują gdzie jest dany ruch na odpowiednim porcie przekierowany na konkretne IP lokalne. ŚWIAT <> ROUTER (PORT FORWARDING) <> TY, jeżeli nie ustawisz port forwardingu to ruch będzie zatrzymywany na routerze.

 

Nie widzę możliwości ogarnięcia tego bez dostępu do routera, chyba, że się mylę, to proszę o poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz VPSa to po jakiego grzyba chcesz routować ruch do siebie zamiast postawić stronę bezpośrednio na VPSie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 GB to rzeczywiście dużo miejsca. Mam u siebie komputer, który chodzi 24/7 specjalnie do tego celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze kup sobie router, który będzie chodził 24/7 specjalnie do tego celu, bo bez DMZ na routerze możesz mieć ruch tylko w jedną stronę. Chyba, że sobie ustanowisz jakieś połączenie po SOCKS.

 

A już całkowicie pomijam fakt jak idiotyczne jest to co chcesz zrobić, ludzka głupota nigdy mnie nie przestanie zadziwiać...

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwagi słuszne: prąd, +100ms do czasu ładowania strony, hałas,

skoro jednak się da a autor się uparł to czemu nie.

 

Dziwne, przedstawiona przeze mnie metoda z tunelem przez ssh działa u mnie bez problemu.

Rozumiem, że zamiast portu 3389 (który był przedstawiony jako przykład), użył Pan portu 80.

 

Inna sprawa to, że port ma nie być przekierowany chwilowo tylko np przez cały tydzień. Co gdy zerwie sesje ssh ? Trzeba ją ręcznie połączyć, co jest już bez sensu.

 

Sugerował bym użycie openvpn-a, który będzie zawsze się automatycznie łączył ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×