Skocz do zawartości
misio2

Bezpieczne,zagraniczne Serwery...prosze Przeczytajcie!

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczow,

To jest moj pierwszy post i nie jestem biegly w tej branzy.Mam do was jako do fachowcow nastepujace pytanie.

Jestem na etapie projektowania pewnego serwisu dotyczacego mojej,bardzo waskiej branzy,glownie ze wskazaniem na rynek zachodni.Pomysl jest jednak troszke kontrowersyjny...tzn.w naszym kraju moze byc bo u nas wszystko jest przecie mozliwe...

Teraz moje prosba i pytanie dotyczy tego czy sa jakies roznice gdy zarejestuje domene i postawie strone u naszego (krajowego) prowidera czy jak zrobie to u jakiegos zachodniego.Tzn.czy jezeli komus sie to nie spodoba to jakie mam szanse ze ta strona badz serwer badz domena przestanie isniec...pod wplywem kogos innego.Czy bezpieczniej jest robic to u zagranicznych prowiderow i jezeli tak to gdzie,badz w jakim kraju?Jaka jest tez szansa ze ktos dowie sie ze to wlasnie ja jestem wlascicielem tej domeny badz serwisu?Czy sa to dane jawne?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz,

 

 

PS.

aha,dodam ze chodzi o calkowicie legalny interes i tylko o zabezpieczenie i pelna anonimowosc,dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli całkowicie legalny to czemu tak się boisz? Za "niepodobanie się" strony ci nie zamkną.

Malo tego. Interes? Anonimowy? Hm :mellow: Anonimowosc nie sprzyja legalnym interesom.

 

Domena zarejestrowana na osobe prywatna da Ci jakas doze anonimowosci, ale firma hostingowa i tak bedzie posiadala Twoje dane. Kontrowersyjny temat? Mam nadzieje, ze nie chodzi o RedWatch... Tak czy inaczej - jezeli jest to zgodne z prawem i umowa z ISP nic sie zlego nie stanie. Sposobow na wywieranie wplywu na ISP jest kilka - od atakow ddos i czarnego PR do wysylania grozb.

 

Progreso taka dostalo - od sekty Himawantii bodajze, nie wiem czy nazwy nie pokickalem. Mial byc na mnie dokonany rytualny uboj*, a moja corka** ponoc trudni sie najstarszym zawodem swiata*** B)

 

* - nic mi nie jest!

** - nie mam corki

*** - nie, nie chodzi mi o admina...

 

Moja rada - wybierz powaznego ISP, taki, ktory nie bedzie bal sie straszenia sadem, tylko dzialal wg regulaminu i prawa (kolejnosc odwrotna:]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interes jest w 100 % zgodny z prawem RP (bądź też kraju w którym chcesz kupić serwer), to nie widze powodu żeby miał byś stracić serwer/domene. Wbrew pozorom w polsce nie jest tak "wszystko" możliwe :mellow: Bez uzasadnienia, nie będą mogli Ci dużo zrobić :] Więc jak masz pewność że nie będzie się do czego przyczepić to... działaj B) A szum wokół biznesu to nie da się ukryć... dodatkowa reklama B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

do "shive" - szkoda ze tak trudno jest odpowiedziec na pytanie,no chyba ze sie nie zna odpowiedzi...ale wtedy mozna po prostu nie zabierac glosu...wiesz w jakim kraju zyjemy!!!Uklady,uklady...zwlaszcza przy duzych pieniadzach i konkurencji wszystko jest mozliwe...a moze po prostu chce podarowac kazdemu kto sie tam wpisze pieniadze jako anonimowy dawca i nie chce aby ktos wiedzial od kogo sa te pieniadze,bo mi np.jeszcze corke porwa dla okupu...moze jestem jasnowidzem i jestem w stanie przewidziec 10 z 20tu liczb losowanych w w multilotku i chce je rozdawac za free a Lotto sie to moze nie spodobac...wytlumaczen jest wiele...zreszta niewazne.Prosilem tylko o odpowiedz i rade!

 

Ponawiam moja prosbe i pytanie.Jest to jak najbardziej legalne po prostu czasami w pewnych warunkach lepiej pozostac anonimowym.

 

Dziekuje i pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, obraź się najlepiej. Prawda jest taka, że gdyby to było na serio legalne, to byś nie miał żadnych wątpliwości. A skoro masz i będziesz robił coś co podpada pod jakiś paragraf, to żaden operator ci nie pomoże i jak ktoś się uprze, to znajdzie sposób żeby cię odłączyć od usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli interes jest w 100 % zgodny z prawem RP (bądź też kraju w którym chcesz kupić serwer), to nie widze powodu żeby miał byś stracić serwer/domene. Wbrew pozorom w polsce nie jest tak "wszystko" możliwe :mellow: Bez uzasadnienia, nie będą mogli Ci dużo zrobić :] Więc jak masz pewność że nie będzie się do czego przyczepić to... działaj B) A szum wokół biznesu to nie da się ukryć... dodatkowa reklama B)

 

 

Jak najbardziej zgodne z prawem,doopy.Moze w tym wszystkim bardziej chodzi o anonimowosc niz o to ze strone mi zdmuchna.Bo jak ktos robi ostre walki to i tak go dopadna.Chodzi o anonimowosc dla przecietnego badz troche bardziej zaawansowanego uzytkownika.

 

Pozdro i dzieki za odpowiedz,

 

PS...a szum wokol biznesu to masz racje REKLAMA;)...nie da sie ukryc wiec szum moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestrując domenę na osobę prywatną nie ujawniasz danych. Poza ukryciem danych na whoisie raczej już nic nie zrobisz wielkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie czasem jak wchodzi w grę duża kasa to mogą dziać się różne dziwne sytuacje (www.micr0soft.pl - ale nie wiem czy to się nie rozchodziło o tm w znaczku :mellow: ) - jednak anonimowym nie zostaniesz, naprawdę są miliony sposobów - jak będzie ktoś chciał to nie ważne jak się postarasz, a dowie się kim jesteś. Choć jeśli masz np. obawy o rodzine, tak jak wspomniałeś to może zwyczajnie zatrudnij jakiś podwładnych, którzy będą to prowadzić, a ty będziesz tym tylko z góry zarządzał B) Ale pamiętaj - interes nie może nawet sprawiać pozorów łamania prawa, bo odrazu ktoś zacznie się dogrzebywać - a znaleźć zawsze coś można....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak, obraź się najlepiej. Prawda jest taka, że gdyby to było na serio legalne, to byś nie miał żadnych wątpliwości. A skoro masz i będziesz robił coś co podpada pod jakiś paragraf, to żaden operator ci nie pomoże i jak ktoś się uprze, to znajdzie sposób żeby cię odłączyć od usługi.

 

ojjj 'shive',przepraszam,ale ja sie nie obrazilem,a jesli tak to zacytuj i powiedz ktory fragment o tym swiadczyl...jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony i usmiechniety:)

...ale ok,jesli cos tak zabrzmialo albo Cie urazilem to przepraszam.Po prostu to co napisales nie jest odpowiedzia na moj temat tylko poczatkiem nowego watku.Nie chcialem w tym temacie tego kontynuwac,bo dyskusja zeszlaby na inny tor i nigdy nie dowiedzialbym sie tego o co pytalem.

Jesli bym sie dowiedzial czegos konkretnego to pewnie kontynuowalbym ten watek i powiedzial w przyblizeniu o co chodzi.Po prostu chce sie dzielic z ludzmi pewnymi rzeczami,pomagac!!!Niektorym sie ta pomoc moze po prostu nie podobac...choc nie jestem pewien i moze z gory zakladam wariant pesymistyczny.Po prostu lepiej bedzie dla mnie i dla innych (bo beda mogli z tego korzystac) jak bede mial spokoj i spokojnie funkcjonowal.

Wczesniej przytoczylem przyklad z Totolotkiem.Choc nie o to chodzi to myslisz,ze jezeli znalazlby sie ktos taki ktory za darmo rozdawalby liczby do multilotka (bo kazdy wygrywa stala kwote wiec dlaczego ma sie nie dzielic) to czegos by Lotto nie wymyslilo przeciwko?!Moze i nie,tego nie wiem,ale wiem ze zyje w chorym kraju!

 

Dziekuje raz jeszcze,

 

 

...tak,sa to duze pieniadze,ale ja wcale nigdzie nie napisalem ze ja mam z tego zyski!!!...badz nie napisalem,ze ja mam z tego duze pieniadze,napisalem tylko,ze chodzi o duze pieniadze a to jest mala roznica:)!!!...i wiem ze ciezko jest sie dorobic bedac anonimowym tak jak napisaliscie...

 

Dzieki wszystkim za rozwiniecie tematu i czekam dalej na ewentualne rady,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ejjj,no bez przesady!;)Mam juz nieco ponad 30 wiosen za soba i takie rzeczy jak warezy mnie juz nie bawia...poza tym napisalem ze tyczy sie to mojej,"dosc waskiej" branzy a "branza" warezow raczej waska nie jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli domyślam się że o erotyce też nie jest tutaj mowa :mellow: Może zajmujecie się hodowlą jedwabników, skoro taka "wąska" branża ;] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza rejestracją prywatną (nie chodzi mi o osobe prywatną tylko o ukrycie danych w whois np. na GoDaddy.com) i wykupieniem konta gdzies daleko za granicą niewiele można zrobić. Oczywiście jak będziesz płacił kartą czy innym przelewem, to ślad takich operacji zostaje. Ale to raczej dla organów ścigania a nie dla potencjalnej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×